menu
ozdunyasilogo

SEPETTE %10 İNDİRİM KAZANMAK İÇİN HEMEN ÜYE OLUN

OZ Ön Bilgilendirme

İşbu ön bilgilendirme formunun konusu, www.designersofoz.com internet sitesi ve bağlı tüm interaktif uygulamaları ve/veya diğer online satış platformlarında yayımlanan ve ALICI tarafından sipariş talebinde bulunulan ürün/ürünlere ilişkin 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince ALICI’nın bilgilendirilmesidir.

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1- İçerik Sağlayıcı’nın Bilgileri

Ünvanı                         : OZ CONCEPT STORE TAKI AKSESUAR TEKSTİL                                             ÜRÜNLERİ PAZ. SAN. VE TİC. A.Ş.

Adresi                         : Alaçatı Mah. 12012. Sk. No: 56 Çeşme/İZMİR

MERSİS No               : 0649106875100001

Telefon                       :

Fax                             :

E-mail                         :

Müşteri Hizmetleri ve Şikayet:

2- Konu

İşbu ön bilgilendirme formunun konusu, www.designersofoz.com internet sitesi ve bağlı tüm interaktif uygulamaları ve/veya diğer online satış platformlarında yayımlanan ve ALICI tarafından sipariş talebinde bulunulan ürün/ürünlere ilişkin 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince ALICI’nın bilgilendirilmesidir.

3- Ürünün Temel Nitelikleri ve Ödeme Bilgileri

ALICI tarafından sipariş verilmek istenen ürünün nitelikleri aşağıda belirtildiği gibi olup bu bilgiler ile vergiler dahil toplam ödeme tutarı ve ödeme şekli ALICI tarafından okunup, anlaşılmış ve onaylanmıştır.

ALICI tarafından sipariş verilmek istenen ürünün nitelik ve içeriği, ………. internet sitesi ve bağlı tüm interaktif uygulamaları ve/veya diğer online satış platformlarında açık ve anlaşılır şekilde belirtilmiş olup, sözleşme kapsamı dışında kalan tüm masraf ve ödemeler ALICI’ya aittir.

Ödemeye ilişkin, ALICI’nın sahip olduğu banka ya da kredi kartına ilişkin, ilgili banka ya da diğer ödeme kuruluşları tarafından uygulanacak vade farkı ve/veya diğer kesintiler aşağıda belirtildiği şekilde olup, ALICI tarafından okunup, anlaşılmış ve onaylanmıştır.

Ürünün Adı                            :

Marka/Model                         :

Rengi                                      :

Adedi                                     :

Birim Satış Fiyatı                   :

Vergiler Dahil Satış Fiyatı     :

Kargo Ücreti                          :

Ödeme Şekli                          :

Ürün Teslim Tarihi                 :

4- Ürünün Teslimi, Ürüne İlişkin Hizmet ve Taahhütler

ALICI tarafından sipariş verilen ürün/ürünler, işbu sözleşmenin kurulmasından itibaren 30(otuz) günü geçmemek kaydı ile ön bilgilendirme formu ve sipariş ekranında belirtilen süre içinde OZ ya da tasarımcı tarafından tedarik edilerek ALICI’ya teslim edilir. Sipariş verilmek istenen ve yukarıda nitelik ve şartları belirtilen ürün/ürünlerin, mücbir sebepler (savaş, olağanüstü hal, doğal afetler vb), nakliye/kargo firmasından veya OZ’un müdahale edemeyeceği 3. kişi ve kurumlardan kaynaklanan sebeplerle 30(otuz) gün içinde teslim edilememesi halinde OZ sorumlu tutulamaz. Ancak işbu halde ALICI’nın siparişini ücretsiz iptal veya imkansızlığın ortadan kalkmasından sonra ürünün teslimini talep hakkı bulunmaktadır. ALICI’nın iptal hakkını kullanması halinde, yazılı iptal bildiriminin yapıldığı tarihten itibaren 14(ondört) gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir.

5- Cayma Hakkı

ALICI, sözleşme konusu ürün/ürünlerin kendisine tesliminden itibaren 14(ondört) gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden cayma hakkını kullanabilir. Ancak ALICI tarafından teslim alındıktan sonra etiketi sökülen, kullanılan ve/veya hasar gören ürünlere ilişkin cayma hakkı talebi hiçbir hal ve şartta kabul edilmez ve bu ürünlere ilişkin iade yapılmaz.

Yönetmelik’in 15.maddesi uyarınca ALICI’nın kişisel istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünlere ve tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar ürünlerde cayma hakkını kullanamaz.

ALICI, cayma hakkını kullanmak istediğine ilişkin bildirimi OZ’a ait … e-posta adresine yapacağı yazılı bildirim ile oluşturabilir.

Cayma hakkını kullanan ALICI, sözleşme konusu ürünü paketi ve varsa aksesuarları ile birlikte kargo yolu ile OZ tarafından bildirilen iade adresine  gönderir. Paketi/ambalajı açılmış, kullanılmış ve/veya ambalajı açılmamış dahi olsa hasar görmüş ürünler hiçbir şekilde iade alınmaz ve bu durumda ALICI’nın cayma talebi reddedilir. 

OZ, ALICI tarafından yapılan cayma bildiriminin, kabul edilmesi halinde. bildirimin kendisine ulaşmasından itibaren 14 (ondört) gün içinde iade edilen ürün/ürünlerin bedelini ALICI’ya iade etmekle yükümlüdür. OZ tarafından yapılacak iadeler, ALICI tarafından yapılan ödeme aracına uygun olarak yapılacaktır. OZ,  yapılan iadenin ALICI’ya ulaştırılması sırasında, ALICI tarafından kullanılan ödeme aracı, ödeme kuruluşları ve/veya bankalar tarafından uygulanan ek ücret, kesinti, taksitlendirme ve vadelere ilişkin uygulamalardan ve ALICI ile söz konusu ödeme kuruluşları arasında doğacak  ihtilaflardan hiçbir hal ve şartta  sorumluluk kabul etmez.

6- Uyuşmazlık

ALICI tarafından sipariş verilmek istenen ürüne ilişkin uyuşmazlıklarda, her yıl belirlenen parasal sınırlara göre İlçe Tüketici Hakem Heyeti, İl Tüketici Hakem Heyeti ya da Tüketici Mahkemeleri’ne başvurulabilir.

İşbu ön bilgilendirme formu, ALICI tarafından yukarıda nitelikleri belirtilen ürüne ilişkin imzalanacak mesafeli satış sözleşmesinin ayrılmaz bir parçası niteliğindedir. ALICI, işbu ön bilgilendirme formunun, Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden önce kalıcı veri saklayıcısı ile kendisine gönderildiğini, okuyup anladığını ve  satın alacağı ürüne ilişkin açık ve detaylı olarak bilgilendirildiğini kalıcı veri saklayıcısı ile yolu ile onaylamaktadır. 

OZ Dünyası

OZ Dünyası