menu
ozdunyasilogo

SEPETTE %10 İNDİRİM KAZANMAK İÇİN HEMEN ÜYE OLUN

Hakkımızda

Sinem Özusta 1999 yılında 9 Eylül Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olup aynı üniversitede masterını tamamladıktan sonra 6 yıl bankacılık sektöründe, 6 yıl özel sektörde pazarlama ve marka iletişimi departmanlarında çalıştı. 12 yıllık profesyonel iş yaşamından sonra sosyal medya ve iletişimin hızla geliştiği ve modada tasarım alanının hızla markalaştığı 2000 lerde bu değişime dahil olmak ve bu alanda çalışma isteğiyle kendi girişimini hayata geçirdi. İzmir Alaçatı ‘nın Hacı Memiş bölgesinde konsept mağazacılık alanında bir oluşum yaratma kararını aldı. Moda ve aksesuar tasarımcıların seçkin ürünlerinden oluşan konsept ‘Tasarımcıların Büyülü Dünyası!’ Sloganıyla ‘DESIGNERS OF OZ adıyla 2013 yılında faaliyetine başladı.


ALAÇATI CONCEPT STORE – HACIMEMİŞ

ALSANCAK SHOWROOM MAĞAZA

GENERATION OZ – ALSANCAK TALATPASA

Özusta, 2014 yılında İzmir Alsancak’ta ikinci mağazasını açtı. Mağazacılığın yanı sıra zaman içerisinde ‘OZ ‘ markalı ürünlerin üretimine de başlayan marka 2021 yılında Generation OZ adı altında yeni nesil marka ve tasarımcıların ürünleri ve kendi koleksiyonlarını bir araya getiren yeni bir konsept mağazacılık modelini İzmir Alsancak’ta hayata geçirdi. OZ Concept Store A.Ş ye dönüşen oluşum İzmir Alaçatı OZ Mağazası, İzmir Alsancak Showroom mağazası ve Generation OZ Yeni nesil konsept mağazası olarak 3 fiziki mağazada faaliyet gösterirken, ozdunyasi.com üzerinden de seçili marka ve OZ markalı ürünlerin online mağazacılığını sürdürmektedir.

OZ 2013 den bugüne yarattığı konsept mağazacılık modelleri, başarılı marka işbirliklerini sürdürürken aynı zamanda kendi mağazaları ve seçili noktalar için hazır giyim alanında Be OZ markası altında ürünler üretmektedir. Üretimini yaygınlastırmak için yurtiçi ve yurtdışı fuarlarına katılmaya başladı.

OZ kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında Oyunu Değiştirenler adı altında merkezi gençlere alan proje ve çalışmaları destekleyen ürünlerde geliştirmektedir.

OZ markasının kurucusu Sinem Özusta kollektif bilinç , işbirliği, kadın gücü, genç girişimciliği önemsediğinin altını çizerek ekip arkadaslarını ve çalışmalarını bu doğrultuda yön vermekte TOBB kadın girişimciler kurulu , mentörlük programları ve çalışmalarla kendi yolunu ve başkalarının yolunu aydınlatarak ilerlemeyi hedeflemektedir.

 

OZ Dünyası

OZ Dünyası