menu
ozdunyasilogo

SEPETTE %10 İNDİRİM KAZANMAK İÇİN HEMEN ÜYE OLUN

Mesafeli Satış Sözleşmesi

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın www.designersofoz.com internet sitesi ve bağlı tüm interaktif uygulamaları üzerinden sipariş talebinde bulunduğu ve ön bilgilendirme formu ve ayrıca işbu sözleşmenin 3. maddesinde nitelik ve şartları açıkça belirtilen ürünlerin alım/satımına ilişkin tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1.TARAFLAR

1.1. SATICI BİLGİLERİ

Unvanı :OZ CONCEPT STORE TAKI AKSESUAR TEKSTİL ÜRÜNLERİ PAZ. SAN. VE TİC. A.Ş.

Adresi : Alaçatı Mah. 12012. Sk. No: 56 Çeşme/İZMİR

Telefon : 0090232 2900969

E-posta : info@designersofoz.com

MERSİS No : 0649106875100001

İşbu sözleşmede ”OZ” olarak anılacaktır.

1.2. ALICI BİLGİLERİ

İşbu sözleşmede ”ALICI” olarak anılacaktır.

2.TANIMLAR

İşbu sözleşmede adı geçen ve aşağıda yer alan kavramlar, karşılarında yazılı tanımları ifade eder.

2.1. Kanun : 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun

2.2. Yönetmelik : 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği

2.3. ALICI : Bir mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla satın alan gerçek veya tüzel kişi

2.4. OZ : www.designersofoz.com internet sitesi ve bağlı mobil uygulamalarının yer sahibi ve tasarımcılara ait ürünlerin satıcısıdır.

2.5. Ürün : ALICI tarafından satın alınan sözleşme konusu mal.

2.6.Tasarımcı : www.designersofoz.com internet sitesinde OZ tarafından satılan tasarlayan, mülkiyet sahibi gerçek veya tüzel kişi.

2.7. Taraflar : ALICI ve OZ

2.8. Sözleşme : İşbu mesafeli satış sözleşmesi.

3.

Ad/Soyad/Ünvan:

[fatura-isim] –  [fatura-firma]

Adres

[fatura-adres]

Telefon

[telefon]

Eposta/kullanıcı adı

[eposta]

Kargo Ücreti

[kargo-tutar]

Sipariş Listesi / Sipariş Tarihi

[urun-listesi]

Ödeme Yöntemi

[odeme-yontemi]

Toplam Tutar

Sepet Tutarı: [sepet-tutar] / Vergiler: [vergi-tutar] / Toplam Tutar: [toplam-tutar]

Kargo Adresi Bilgileri

[kargo-isim] – [kargo-firma – [kargo-adres]

Sipariş Tarihi

[tarih]

Fatura Numarası – TC Vergi Numarası

[tc-kimlik-no] – [vergi-dairesi] – [vergi-numarasi]

  1. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın www.designersofoz.com internet sitesi ve bağlı tüm interaktif uygulamaları üzerinden sipariş talebinde bulunduğu ve ön bilgilendirme formu ve ayrıca işbu sözleşmenin 3. maddesinde nitelik ve şartları açıkça belirtilen ürünlerin alım/satımına ilişkin tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

5.GENEL HÜKÜMLER

5.1. ALICI, www.designersofoz.com internet sitesinde ve/veya diğer online satış platformlarında yer alan, işbu sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ek ödemeler ve ödeme şekli, ürünün teslimatı, cayma ve iade hakkı ile başvurabileceği yasal yollar ve başvurma şekline ilişkin bilgilendirmelerin yer aldığı ve OZ tarafından, işbu sözleşmeden önce, kalıcı veri saklayıcısı ile gönderilen ön bilgilendirme formunu okuyup anladığını ve kalıcı veri saklayıcısı yolu ile onayladığını beyan eder.

5.2. ALICI, işbu sözleşmenin ifasından önce ve sırasında vermiş olduğu tüm kimlik ve iletişim bilgilerinin doğru olduğunu, vermiş olduğu iletişim bilgilerinin OZ tarafından kendisine bildirimde bulunmak için kullanılacağını, iletişim bilgilerinde oluşan değişiklikleri yazılı olarak OZ’a bildirme yükümlülüğü bulunduğunu aksi halde OZ’un oluşan/oluşacak zarar ve kayıplardan hiçbir hal ve şartta sorumluluk kabul etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

5.3. ALICI, kendisi ile birlikte ürünü teslim alacak veya ürünü birlikte kullanacağı kişilere ilişkin verdiği kimlik ve iletişim bilgilerinin doğru olduğunu, bu bilgilerin eksik veya yanlış olması halinde oluşan/oluşacak zarar ve kayıplardan OZ’uın hiçbir hal ve şartta sorumlu olmayacağını kabul ve taahhüt eder. ALICI’ nın satın almış olduğu ürüne ilişkin OZ tarafından kendisine yapılan uyarı ve bildirimleri ürünü birlikte kullanacağı kişi/kişilere ilettiği kabul edilir.

5.4. İşbu Sözleşme, ALICI tarafından verilen siparişin OZ tarafından onaylanması ile beraber yürürlüğe girer. ALICI’nın sipariş etmiş olduğu ürün OZ ya da tasarımcı tarafından tedarik edilerek ALICI’ya teslim edilmek üzere kargoya verilir. Sözleşme, ALICI’nın satın almış olduğu ürünün teslim edilmesiyle ifa edilmiş olacaktır. ALICI, aşağıda belirtilen teslim şekillerinden bir teslimat şekli ile Ürün’ü teslim alabilir.

5.5.a. Kargoyla Teslimat: OZ ya da Tasarımcı tarafından Ürün’ün ALICI’nın Sözleşme’nin kurulması sırasında bildirdiği teslimat adresine kargo yolu ile gönderildiği teslimat şeklidir. Kargo bedeline ilişkin bilgilendirme ilan, ön bilgilendirme formu ve Sözleşme’nin 3. maddesinde belirtilir. Ürün, OZ ya da Tasarımcı tarafından sözleşme tarihinden itibaren en geç 30(otuz) gün içinde ALICI’ya teslim edilmek üzere kargoya verilir. Sözleşmenin kurulmasından itibaren en geç 30(otuz) gün içinde kargoya verilmeyen ürünlerin bedeli ALICI’ya iade edilir.

5.5.b. Mağazadan Teslimat: Sözleşme konusu ürünün mağaza satışının ya da hizmetin ifası için tahsis ettiği bir işyerinin bulunduğu hallerde, OZ ya da Tasarımcı tarafından ALICI’ya gönderim yapılmayan ve ALICI’nın sözleşme konusu ürün/hizmeti OZ’un ilanda belirttiği mağazasına giderek teslim alması gereken teslimat şeklidir. Mağazadan teslimat şeklinin seçildiği ürünlerde OZ, ALICI tarafından Ürün’ün mağazadan teslim alınmaması halinde Ürün’ün teslimine ilişkin yükümlülük ve teslim alınmamasından doğacak zararlardan hiçbir hal ve şartta sorumluluk kabul etmez.

5.6. ALICI’nın kargoyla teslimat seçeneğini seçmesi halinde OZ ya da Tasarımcı, Ürün’ü sağlam, eksiksiz, verilen sipariş ile aynı niteliklere sahip bir şekilde ALICI’ya teslim edilmek üzere kargo şirketine teslim etmekle yükümlüdür. Ancak OZ, Ürün’de kargo şirketinden kaynaklanan sebeplerle doğabilecek hasar ve kayıplar ile Ürün’ün geç teslim edilmesinden doğan zararlardan hiçbir hal ve şartta sorumluluk kabul etmez.

5.7. ALICI’nın mağazadan teslimat seçeneğini seçmesi halinde ALICI, Sözleşme’nin kurulduğu tarihten itibaren 30(otuz) gün içinde ürünü teslim almak zorundadır. Sözleşme konusu ürünün ALICI’dan kaynaklanan sebeplerle, sözleşmenin kurulmasından itibaren 30(otuz) gün içinde teslim alınmaması halinde OZ’un sözleşme bedelini iade yükümlülüğü bulunmamaktadır.

5.8. ALICI tarafından, kendisine teslim edilen ürünün yanlış veya hasarlı olduğu tespit edilirse bu hususta derhal OZ’a ait …. e-posta adresine yazılı bilgi verilmeli ve söz konusu ürün, ambalajı açılmamış şekilde, en geç teslim tarihinden itibaren 14(ondört) gün içinde iade edilmelidir. Aksi halde, Ürün’ün ALICI ve/veya ürünü teslim alan kişi tarafından hasarsız ve tam olarak teslim aldığı kabul edilir.

5.9. Ürün’ün OZ’dan ve/veya Tasarımcı’dan kaynaklanan sebeplerle, Sözleşme’nin kurulmasından itibaren 30(otuz) gün içinde ALICI’ya teslim edilememesi halinde, OZ tarafından ALICI’ya sözleşme bedelinin iadesi yapılır.

5.10. Ürün’ün ALICI’dan kaynaklanan sebepler, mücbir sebepler (savaş, olağanüstü hal, salgın hastalık, doğal afet vb), nakliye/kargo şirketinden veya OZ’un müdahale edemeyeceği 3. kişi ve kurumlardan kaynaklanan sebeplerle 30(otuz) gün içinde teslim edilememesi halinde OZ sorumlu tutulamaz. Ancak işbu halde ALICI’nın siparişini ücretsiz iptal veya imkansızlığın ortadan kalkmasından sonra Ürün’ ün teslimini talep hakkı bulunmaktadır. ALICI’ nın iptal hakkını kullanması halinde, yazılı iptal bildiriminin yapıldığı tarihten itibaren 14(ondört) gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir.

5.11. OZ, www.designersofoz.com internet sitesinde ve diğer online satış platformlarında yer alan mevcut ürün ve ürün içerikleri ile kullanım koşulları ve diğer bilgilerde her türlü değişiklik ve güncellemeyi istediği an yapma hakkını saklı tutar. Değişiklik ve güncellemeler, www.designersofoz.com internet sitesinde ve diğer online satış platformlarında yayımlandığı anda yürürlüğe girer. OZ, değişiklik ve güncelleme yapmasından ve/veya teknik sebepler veya yer sağlayıcıdan kaynaklanan sebeplerle yapamamasından doğabilecek sipariş ya da ödeme hatalarından dolayı hiçbir hal ve şartta sorumluluk kabul etmez.

5.12. OZ, www.designersofoz.com internet sitesinden direkt ya da dolaylı olarak diğer sitelere bağlantı(link) verebilir. OZ, linki verilen sayfalardaki bilgi ya da hizmetlerin doğruluğunu garanti etmemekte ve bağlantılara ilişkin hiçbir taahhüt ya da tavsiyede bulunmamaktadır. Bu linklerin kullanımından doğacak zararlardan hiçbir hal ve şartta sorumluluk kabul etmediği gibi, uygun görmediği linklere erişimi kesme hakkını saklı tutar.

5.13. OZ tarafından satışa sunulan ürünlerin tasarımından doğan fikri ve sınai haklar Tasarımcı’ya aittir. OZ, ALICI ile Tasarımcı arasında satışa sunulan ürünlerin tasarımına ilişkin fikri ve sınai haklarından doğan ihtilaflardan hiçbir hal ve şartta sorumluluk kabul etmez.

6.ÖDEME

6.1. ALICI, işbu sözleşmeyi onaylamadan önce, sözleşme konusu ürüne ilişkin birim fiyat, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ek ödeme ve vergiler, kargo ücreti ve diğer tüm ödemeler konusunda bilgilendirildiğini işbu sözleşmeyi onaylayarak peşinen kabul eder.

6.2. ALICI, işbu sözleşmeyi kabul ile satın aldığı ürüne ilişkin ödeme ile ek ödeme ve vergileri ve varsa kargo ücretini, www.designersofoz.com internet sitesi ve bağlı tüm interaktif uygulamaları ve/veya diğer online satış platformlarında açıkça belirtilen ve OZ tarafından kendisine sunulan ön bilgilendirme formunda bildirildiği şekil ve şartlarda yapmak zorundadır. ALICI’nın ödeme ve ödemeye ilişkin tüm yükümlülükleri kendisine aittir. ALICI, işbu sözleşmeye konu ürün/sipariş dışında kalan tüm ürün alımlarının işbu sözleşme kapsamı dışında olduğunu kabul ve taahhüt eder.

6.3. OZ, www.designersofoz.com internet sitesinde ve diğer online satış platformlarında yer alan fiyatlandırmalarda, yer sağlayıcıdan kaynaklanan hatalar dahil olmak üzere herhangi bir sebepten doğan eksik ya da yanlış fiyatlandırmaları düzeltme/değiştirme hakkını saklı tutar.

6.4. ALICI, sözleşme konusu ürünün ödemesine ilişkin kredi kartı ile ödeme veya havale/eft , seçeneklerinden yalnızca birini seçerek ödeme yapabilir. ALICI, işbu sözleşmenin kurulması esnasında veya en geç Ürün’ün teslimi sırasında seçmiş olduğu ödeme yöntemi ile ödeme yapmak zorundadır.

6.5. ALICI, Ürün’ün ödemesini işbu sözleşmenin kurulması esnasında seçmiş olduğu ödeme yöntemi ile yapmak zorundadır.

6.6. ALICI’nın kredi kartı/banka kartı ile ödeme seçeneğini seçmesi halinde ürün bedeli, işbu sözleşmenin onaylanmasından sonra ALICI tarafından bildirilen kredi kartı/banka kartı bilgileri kullanılarak OZ tarafından tahsil edilir. Ödemenin belirtilen kredi kartı/banka kartından tahsil edildiğine ilişkin ALICI’ya bilgilendirme gönderilir. ALICI tarafından kredi kartı/banka kartı bilgilerinin yanlış veya eksik girilmesi, banka ve finans kuruluşlarından kaynaklanan problemler ve/veya ALICI ile banka/finans kuruluşları arasındaki ihtilaf sebebi ile ödemenin tahsil edilememesi halinde sipariş kabul edilmez ve işbu sözleşme taraflar arasında hüküm ifade etmez.

6.7. ALICI’nın, kredi kartı/banka kartı ile ödeme seçeneklerini kullanması halinde, ödeme için kullandığı kredi kartı/banka kartı bilgilerinin eksik ya da hatalı olması, başkasının bilgileri kullanılarak oluşturulan kredi kartı/banka kartının kullanılması, kartın başkasına ait olması ve/veya kredi kartı/banka kartının çalıntı olması hallerinde doğacak uyuşmazlık, zarar ve cezalardan OZ hiçbir hal ve şartta sorumluluk kabul etmez.

  1. CAYMA HAKKI VE İPTAL

7.1. Kanun’un mesafeli sözleşmeleri düzenleyen 48. maddesi ve Yönetmelik’in 9. maddesi uyarınca, ALICI, sözleşme konusu ürün/ürünlerin kendisine tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresi ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin ürünü teslim aldığı gün başlar.

7.2. Yönetmelik’in 15.maddesi uyarınca ALICI, aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz.

7.2.a. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

7.2.b. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

7.3. ALICI tarafından teslim alındıktan sonra etiketi sökülen, kullanılan ve/veya hasar gören ürünlere ilişkin cayma hakkı talebi hiçbir hal ve şartta kabul edilmez ve bu ürünlere ilişkin iade yapılmaz.

7.4. ALICI, cayma hakkını kullanmak istediğine ilişkin bildirimini OZ’a ait … e-posta adresine yapacağı yazılı bildirim ile oluşturabilir. OZ’un …. e-posta adresine yazılı olarak bildirilmeyen cayma bildirimleri geçersizdir.

7.5. Cayma hakkını kullanan ALICI, sözleşme konusu ürünü paketi ve varsa aksesuarları ile birlikte kargo yolu ile OZ tarafından bildirilen iade adresine gönderir.

7.6. ALICI tarafından cayma hakkının kullanımında, iade konusu ürün/ürünlerin gönderimi, ürünlerin teslimini yapan kargo firmasından ücretsiz olarak yapılır. ALICI tarafından ürünlerin teslimini yapan kargo firması dışında bir kargo firması ile iade yapılması durumunda oluşacak kargo ücreti ve/veya ek ücretler ALICI’ya yansıtılır.

7.7. Kargo yolu ile teslimat yapılan hallerde ALICI’nın, ürünün kargoya verildiği ana kadar siparişi iptal hakkı vardır ancak ürün teslimatın gerçekleşmesi için kargoya verildikten sonra ALICI tarafından iptal hakkı kullanılamaz.

7.8. ALICI tarafından yapılan cayma talebinin kabulü halinde, OZ tarafından cayma bildiriminin yapıldığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde iade edilen ürünün bedeli iade edilir. OZ tarafından yapılacak iadeler, ALICI tarafından yapılan ödeme aracına uygun olarak yapılacaktır. OZ, yapılan iadenin ALICI’ya ulaştırılması sırasında, ALICI tarafından kullanılan ödeme aracı, ödeme kuruluşları ve/veya bankalar tarafından uygulanan ek ücret, kesinti, taksitlendirme ve vadelere ilişkin uygulamalardan ve ALICI ile söz konusu ödeme kuruluşları arasında doğacak ihtilaflardan hiçbir hal ve şartta sorumluluk kabul etmez.

8.BİLDİRİMLER VE DELİL SÖZLEŞMESİ

ALICI tarafından kalıcı veri saklayıcısı yolu ile kabul edilen bu sözleşmeye ve Ürün’e ilişkin tüm talep ve yazışmalar tarafların bildirmiş olduğu e-mail adresleri üzerinden yapılacaktır. OZ tarafından ALICI’nın bildirmiş olduğu e-mail adresine yapılan tüm bildirimler, ALICI’ ya teslim edilmiş sayılacaktır.

Taraflar, işbu sözleşmeden doğacak ihtilaflarda, taraflar arasında yapılan tüm e-mail yazışmaları ile www.designersofoz.com internet sitesi veri tabanı ile sunucularında bulunan tüm elektronik veri ve kayıtların, kesin ve bağlayıcı delil teşkil edeceğini, işbu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu madde 193 hükmü gereğince delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul ve beyan eder.

9.KİŞİSEL VERİLER

İşbu sözleşmenin imzalanmasından önce ve devamı sırasında OZ tarafından edinilen ALICI’ya ait kişisel veriler, OZ’ uın sunduğu ürün ve hizmetlerden faydalanıldığı ve silinmesi talep edilmediği sürece, kaydedilebilir, depolanabilir, muhafaza edilebilir, değiştirilebilir, yeniden düzenlenebilir, sınıflandırılabilir ya da güncellenebilir. OZ ve OZ’a bağlı bağlı bayi, acente ve şubeler, tedarikçi ve dağıtıcılarımız, satış sonrası destek birimleri, mağaza ve satış noktalarımız ile bağlı acente ve şubeleri, daha iyi hizmet verebilmek adına ALICI’ya ait, hizmetin verilebilmesi için gerekli kişisel verileri hizmet sağlayıcılar, tedarikçiler, danışman ve personeller, aracı kurumlar, banka ve ödeme kuruluşları, sigorta şirketleri ile diğer tüm paydaş ve ortakları ile Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak paylaşabilir. ALICI, kalıcı veri saklayıcısı yolu ile kabul ettiği işbu sözleşme ile kişisel verilerinin işlenmesi konusunda gerekli bilgilendirmelerin yapıldığını ve aydınlatıldığını kabul eder.

10.İHTİLAFLAR

İşbu sözleşmeden doğacak ihtilaflarda Türk Hukuku uygulanacaktır. Taraflar arasında doğabilecek uyuşmazlıkların sulh yolu ile çözülmesi yönünde azami gayret gösterilecektir. Çözüme kavuşturulamayan uyuşmazlıklar için ALICI’nın Bakanlıkça her yıl belirlenen parasal sınır ve yaşadığı yere göre, İlçe Tüketici Hakem Heyeti, İl Tüketici Hakem Heyeti ya da Tüketici Mahkemelerine başvuru hakkı bulunmaktadır. Mahkeme yolu ile çözülecek uyuşmazlıklarda İzmir mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

10 madde ve 6 sayfadan ibaret işbu sözleşme, OZ tarafından detaylıca okunup müzakere edilmek üzere kalıcı veri saklayıcısı yolu ile ALICI’ya gönderilmiş, ALICI tarafından okunup, anlaşılarak kalıcı veri saklayıcısı yolu ile onaylanmıştır.

OZ Dünyası

OZ Dünyası