menu
ozdunyasilogo

SEPETTE %10 İNDİRİM KAZANMAK İÇİN HEMEN ÜYE OLUN


Oyunu değiştirenler hareketi, yaşadığımız dünyanın sorunlarıyla ilgili, üzerinde sorumluluk hisseden kişi ve kurumların katkı ve işbirliği ile kolektif bilince inanarak projeler, sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmek için OZ markasının kurucusu Sinem Özusta öncülüğünde sosyal girişim olarak kuruldu.

Bize göre, içinde yaşadığı dünyanın sorunlarıyla ilgili üzerinde sorumluluk hisseden her birey ve kurum, organize bir şekilde harekete geçmelidir. Kendisinden ve çevresinden başlayarak etki alanını genişletmeli, daha temiz, daha sağlıklı, daha eğitimli, daha kolektif, daha bilinçli ve daha yaşanılabilir bir dünya için bir araya gelmelidir.

Biz Oyunu Değiştirenler Projesiyle neler yapıyoruz?
1.Mağazalarımızda oyunu değiştirenler kampanyasına hizmet edecek ürünler geliştiriyor. Toplumun bütününü ilgilendiren sorunların işlendiği konularda tasarımları moda tasarımı alanında gençlere tasarlatıyor üretimini gerçekleştiriyoruz.

2.Merkezi gençleri alan projeler geliştiriyor. Mağazalarımızda, kurumlarda ve okullarda oluşturduğumuz kıyafet toplama kutularında 2. El temiz kullanabilir kıyafet topluyor bunları çalıştığımız dernekler aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Böylece hem döngüsel ekonomiye destek oluyor hem de sürdürülebilirlik hedefleri için çalışıyoruz.

3.Belirlediğimiz dezavantajlı bölgedeki okullarda sürdürülebilirlik bilincini sağlayacak ve yaygınlaştıracak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Proje ortağımız Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Sürdürülebilir Kalkınma klübü öğrencileri ile birlikte çalışıyor üniversite öğrencilerinin bu çalışmalarda sosyal sorumluluk bilincini aktarmalarına aracılık ederken bir yandanda gittiğimiz okullarda sürdürülebilirlik kalkınma hedeflerinin 14. ve 17. Hedefleri doğrultusunda aktiviteler ve sunumlar gerçekleştiriyoruz.

Biz oluşturduğumuz bu sosyal girişimi destekleyen kişilere değişim elçileri diyoruz. Biliyoruz ki geleceği oyunu değiştirenler yazacak ve sende sürdürülebilirlik bilincini sürdürmemize destek olacaklardan biri olabilirsin.

Projemize destek olan değişim elçilerimiz
Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fak-Platform Up Topluluğu
Roka Ajans
Eltaş
Nak Kargo
Yeniçeri Tekstil
Işıkkent Eğitim Kampüsü
Ekin Koleji
Bir çocukta sen giydir derneği
Uluslararası Yardımlaşma Örgütü

https://www.youtube.com/watch?v=2TJ0mtuvjdE&feature=youtu.be

OZ Dünyası

OZ Dünyası