menu
ozdunyasilogo

SEPETTE %10 İNDİRİM KAZANMAK İÇİN HEMEN ÜYE OLUN

Tibet Hareketleri ile Sonsuz Enerji

Merhaba adım Özlen Göz biyolojik yaşım 46 , 27 yıldır hayatı sevgiyle paylaştığım sevgili eşime , eş  ve beni sürekli bir üst seviye için geliştiren dünyalar güzeli 2 kızıma annelik rolümü gerçekleştiriyorum ve birlikte yol alıyoruz. Ayrıca mesleki olarak Nefes ve Yaşam Koçluğu , Eğitimsel Kapnografisiyle nefes ve davranışsal analizi, sayı ve insan tasarım analizi , Mucizeler Kursu Liderliği uzmanlık alanlarım arasında yer alıyor.

Tibetin Gençlik Pınarı kitabının arka kapağında şöyle yazar,

‘Binlerce yıl boyunca yasak Tibet bölgelerinin derinliklerinde gizlenen kayıp manastır, büyük bir özenle korunan gençlik sırlarına sahiptir. Bu sır, uygulanması son derece kolay ama insanın yaşamını sonsuza dek değiştirme gücüne sahip olan beş kadim ayindir. Bu kitap, bu manastırda yaşanan, Lamalar’dan öğrenilen olağanüstü sır hakkında yazılmış tek kaynaktır.Kitapta açıklanan beş ayin, herkesin kendini çok daha genç hissetmesini ve görünmesini aynı zamanda da daha büyük bir canlılık kazanmasını sağlayacak güce sahiptir.”
Merhaba adım Özlen Göz biyolojik yaşım 46 , 27 yıldır hayatı sevgiyle paylaştığım sevgili eşime , eş  ve beni sürekli bir üst seviye için geliştiren dünyalar güzeli 2 kızıma annelik rolümü gerçekleştiriyorum ve birlikte yol alıyoruz.


Yaklaşık 13 yıldır hayatımda olan Tibet ayinleriyle kendimi oldukça fit, dinamik ve enerjik hissediyorum. Yaşıtlarıma göre oldukça genç göründüğümü söylerler. Bunun büyük sırrı aslında belki de düzenli olarak her gün yaptığım tibet hareketleri. Tabiki tek sebep bu değil bu hareketlerin yanısıra açık ve doğal bir nefese sahip olmak, sağlıklı beslenmek , bol su içmek ve ruhsal bütünlük, denge için çalışmalar yapmak, bilinç seviyemi yükseltmek için eğitimler almak ve sürekli olarak gelişimin ve değişimin içinde kalmak. Bu konularda ilerleyen zamanlarda paylaşımlarım olacak. Şimdi tekrar Tibet hareketlerine dönelim ve nasıl yapacağımıza bir bakalım. Öncelikle kendinize yumuşak davranın. Kendinize uygun bir hızda ilerleyin. Gelişiminizin keyfini çıkarın hatta bu gelişim sürecinin yavaş olduğu zamanlarda bile.Şunu hep hatırlayın gençleşme bir süreçtir.Evren hareketi alkışlar hareket ettiğin sürece yani bir hedefe ulaşmak için eylemde bulunduğun sürece sonuca ulaşırsın.Hareketleri her gün yaptığında işe yarıyor. İkincisi kendinizi olmak istediğiniz insan olarak görün. Ne olduğunuzu düşünürseniz ona dönüşürsünüz buna inanın. Son olarak gençlik pınarının kaynağının kendiniz olduğunu hatırlayın.

Sihir sizsiniz.
Şimdi hareketlere geçeli


Birinci Ayin(hareket)
Yapmanız gereken tek şey ayakta durup kollarınızı iki yana açmak ve yavaşça bir nefes alıp saat yönünde dönmeye başlamak ve aldığınız nefesi dönerken yavaşça bırakmak.Her yeni tura yeni nefesle başlamak önemli ,hareketi nefesle beraber senkronize etmek etkisini arttıracaktır.Bunu yaparken bacaklarınız omuz hizasında açık olsun . Hareketin sonunda ellerinizi çapraz bir şekilde omuzlarınıza koyup başınızı öne eğip ayak parmak uçlarınıza bir süre bakın ve rahatlayın.Tibet hareketlerinde tekrar sayıları haftalık olarak arttırılır.Yani ilk hafta her gün 3 kez dönmek yeterli.Başınız dönüyorsa dönme hareketini bir süre yapmayın 2.hareketle devam edin bir süre sonra(1 hafta sonra olabilir) tekrar deneyin başınız dönmüyorsa artık bu harekete de başlayabilirsiniz demektir.
Bedenin 7 enerji merkezi 
1)Omurganın kökü

 2)Karnın alt kısmı

3)Midenin üst kısmı

4)Göğsün ortası

5)Gırtlak

6)Alnın ortası , kaşların arası

7)Başın tepe noktası
Enerji merkezlerimizin tümü belli bir hızla ve eşit hızla döndüklerinde bedenin sağlığı mükemmel bir hale gelir . Bu girdaplardan bir ya da birden fazlası yavaşlarsa yaşlanma ve sağlık sorunları başlar.
Birinci hareket bedenin 7 enerji merkezini senkronize edip hızlandırmaya ve denge hissi yaratmaya yarar.


İkinci Ayin(hareket)
Yere sırt üstü uzanın.Bacaklarınızı omuz hizasında açın.Aldığınız nefesle beraber başınızla , bacaklarınızı dizlerinizi kırmadan aynı anda yerden kaldırın bu sırada omuzlarınızın yerde sabit kalmasına dikkat edin çenenizi göğsünüze değdirmeye çalışın bu çekilde boyun kaslarınızı güçlendirip esneteceksiniz sonrasında başınızı ve bacaklarınızı yavaşça indirirken nefesinizi bırakın.Bedeninizi tamamen gevşetin ve hareketi toplam 3 kez yapın.
Bacak ,boyun ve karın kaslarının güçlenmesi içindir.


Üçüncü Ayin(hareket)
Bedeninizi dik tutarak dizlerinizin üzerinde durun.Ellerinizi yukarı doğru kaldırıp üst bedeninizi geriye doğru esnetin.Eğer sırtınızda problem var ve hareketi yapmakta zorlanıyorsanız ellerinizi belinize destek yapın ve bu şekilde geriye doğru esneyin her öne geldiğinizde çenenizi göğsünüze doğru esnetin sonra tekrar geriye gidin bunu da ilk hafta 3 kez yapmanız yeterli.Bu hareket karın ve boyun kaslarının güçlenmesine yardımcı olur.


Dördüncü Ayin(hareket)
İlk önce ayaklarınızı öne uzatarak yere oturun .Ayaklarınızı omuz hizasında açık tutun.Elleriniz yerde avuç içleri yere dönük şekilde kalçanızın yanında dursun.Çenenizi göğsünüze doğru indirin.Başınızı geriye doğru atarken leğen kemiğinizi yukarıya doğru iterek bedeninizi kaldırırken nefes alın ters masa pozisyonundayken kaslarınızı sıkın başlangıç pozisyonuna dönerken nefesinizi verin ve kaslarınızı rahatlatın.Yere oturup çenenizi göğsünüze doğru esnetin.Bu hareketi de 3 kez tekrar edin.Sonunda bağdaş kurup bedeninizi ve nefesinizi rahatlatıp bir süre dinlenin.Sırtında ya da kollarında sorun olup da zorlananlar için alternatif hareket şu şekilde ; yere dizler kırık olarak sırt üstü uzanın kalçanızı yerden kaldırın sıkın sonra tekrar aşağıya indirip serbest bırakın .  
Omuz ve karın kaslarınızı güçlendirir kalçaların daralmasına yardımcı olur.


Beşinci Ayin(hareket)
Ayak parmaklarınız kıvrılmış ve ayaklarınız omuz hizasında açık bir şekilde yere yüzüstü yatın.Ellerinizi göğsünüzün yanında olacak şekilde yere koyun. Önce göğsünüzü yukarı doğru kaldırın başınızı geriye doğru esnetin daha sonra belinizden çengelle çekiyorlarmış gibi kalçanızı yukarı kaldırın ve ters V oluşturun.Çenenizi göğsünüze yaklaştırın topuklarınızı yere doğru yaklaştırıp bacaklarınızı esnetin aynı zamanda sırtınızı da esnetin.Yere doğru geri gelirken bacaklarınızı yere değdirmeden göğsünüzü yukarı doğru kaldırıp başlangıç pozisyonuna geçin hareketi 3 kez tekrarlayın.
Sırt ve boyun kaslarınızı güçlendirmeye kollarınızın ve bacaklarınızın esnemesine yardım eder. 
Beş ayin birbiriyle bağlantılıdır ve hepsi de aynı derecede önemlidir. Zorlandığınız hareket olursa onu bırakın diğer dördünü uygulayın. Ardından bir kaç ay sonra zorlandığınız hareketi tekrar deneyin.Fakat hiçbir durumda kendinizi asla zorlamayın.Yapabildiğiniz kadarını yapın yavaş yavaş gelişin. Cesaretinizin kırılmasına izin vermeyin.


Önemli bir hatırlatma  5 hareket ilk hafta her gün 3’er tekrarla yapılacak sonraki her hafta 2 ‘şer arttırılarak devam edilecek. Yani şu şekilde 2.hafta 5 hareket 5’er tekrarla, 3.hafta 7’şer tekrar , 4.hafta 9 ‘ar 5.hafta 11, 6 .hafta 13, 7.hafta 15, 8.hafta 17 ,9.hafta 19, 10 hafta 21 tekrara ulaşana kadar tekrar sayısını arttıracaksınız sonra hep 21 tekrarda kalacaksınız.


Küçük adımlarla başlayacağınız Tibet Hareketleri bir süre sonra yaşam ritüeliniz haline gelecek ve sizde büyük fark yaratacak.Değişimi başlatmak sizin elinizde.


Sevgiyle kalın , zinde kalın

    Yorum Yap

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    OZ Dünyası

    OZ Dünyası