menu
ozdunyasilogo

SEPETTE %10 İNDİRİM KAZANMAK İÇİN HEMEN ÜYE OLUN

TİTREŞİM

Evrende her şey enerjidir ve her enerji kendine benzeyen diğer enerjileri çeker.

Rezonans Kanunu ,evrendeki her şeyin birbirleriyle titreşimler aracılığıyla nasıl iletişim halinde olduğunu anlamamızı sağlar.

Madde atomlardan oluşur. Atom nelerden oluşuyor? Nötronlar, protonlar, çekirdek. Peki çekirdeğin içinde ne var? Çekirdeğin içinde ”kuark’’ denen enerjiler var. Bu enerjiler sürekli titreşim halinde ve belirli frekanslar halinde sinyaller gönderiyor.

Peki evrende her şey enerjiyse ve her şeyin bir titreşimi , bir frekansı varsa  sahip olduğumuz bu fizik bedenin de bir titreşimi , bir frekansı olmaz mı ?

Hatta evrendeki her şey derken buna düşüncelerimiz de dahil midir? Yani bizim ne düşündüğümüzün de bir frekansı , bir titreşimi dolayısıyla yarattığı bir rezonans alanı var mıdır?

Bir bakalım eğer öyleyse ;ben ne düşünüyorsam bunun bir titreşimi, bir frekansı, bir yansıması var demek olmaz mı? O halde ben hangi titreşimdeysem çevreme de o titreşimi yayar ve gördüğüm dünyayı o titreşimden görmez miyim?

Nasıl mı?

Şöyle anlatayım; eğer ben negatif titreşimdeysem yani negatif bir ruh halindeysem o zaman hayatıma da negatif durumları ,kişileri ve olayları bir mıknatıs gibi çekeceğim. Diğer tarafta eğer pozitif titreşimdeysem hayatıma iyiliği, güzelliği, sevgiyi pozitif olayları çekeceğim. Çünkü benzerler birbirini çeker, bizim titreşimimize uyumlu olan her şeyi aslında hayatımıza biz çekiyoruz. İşte bu yüzden nasıl bir titreşim içinde olduğumuzun bilerek veya bilmeyerek hangi titreşim alanını oluşturduğumuzun farkına varmamız bizim için çok önemlidir.

Albert Einstein şöyle demiş ”Karşı karşıya kaldığınız problemleri mevcut düşünce yapınızla çözemezsiniz zira onlar mevcut düşünce yapınızın ürünleridir ’’. Yani içinde bulunduğumuz dünyada problem görüyorsak o halde dönüp düşünce yapımıza , inançlarımıza bakmamız gerekiyor çünkü yüzyıllardır ilimle anlatılan bu bilgi artık günümüzde bilimle de teyit edilmektedir, gördüğün problemli dünyanın yaratıcısı sensin o halde gördüğün problemli dünyanın tam tersi bir dünyayı yaratmak da senin elinde .

Aslında dışarda gördüğümüz her şey iç dünyamızın , düşüncelerimizin ya da bilinçaltında saklı kalmış farkında bile olmadığımız inançlarımızın yansımaları oluyor. Ne yaşıyorsam ne görüyorsam başıma ne geliyorsa benim geçmişten bu yana ektiğim düşüncelerin ,çekirdek inançlarımın sonucu oluyor.

Örneğin; ”Sürekli olarak bu da hep benim başıma geliyor dediğiniz durumlarla karşılaşır mısınız? ” Maddi sıkıntı çekiyor ve bir türlü refaha kavuşamıyor musunuz ? Sürekli sağlık sorunu mu yaşıyorsunuz? Aldatılmak , birileri tarafından kandırılmak sürekli olarak deneyimlediğiniz bir durum mudur ? Aradığınız aşkı bir türlü bulamadığınızdan mı yakınırsınız? Sevdiklerinizi kaybetmekle ilgili durumlarla mı karşılaşırsınız hep?

 Her ne oluyorsa hayatınızda sürekli olarak benim başıma geliyor dediğiniz olaylar durumlar varsa eğer, bir durup düşünün bakalım, zihninizde bu durumlara yol açacak ne tür düşünceler barındırıyorsunuz , bu çok çok önemli!

‘’Sen değiş dünyan değişsin’’ ne de güzel söylemiş Mevlana Celaleddin Rumi müthiş bir gerçeği hakikati iletmiş insanlığa.

Yaşamın sırrı da burada saklı insanoğlu düşüncelerinin gücünün farkında olsaydı bugün bambaşka bir realitede yaşıyor olurdu. Zira günümüzde bu gücün farkına varan kişi sayısı çok şükür ki giderek artıyor.

Daha farklı bir dünyada yaşayabilmek mümkün madem ki titreşimimiz realitemizi oluşturuyor o halde bir bakalım titreşimimizi yükseltmek için neler yapabiliriz? İlk olarak nefesinle çalışmaya başlayabilirsin. Çünkü açık ve doğal nefes titreşimi yükseltir , geçmişten getirdiğimiz negatif düşüncelerimizi dönüştürür dolayısıyla daha yüksek bir frekansa geçmemizi sağlar ve o alanda yüksek ihtimallerimizi deneyimleyebiliriz.. Nefesle birlikte meditasyon, Tibet yogası, ses egzersizleri, rahatlatıcı müzikler ve bize zarar veren negatif düşüncelerimizle çalışmak titreşimimizi yükseltmemize ve kendimize özümüze yaklaşmamıza ve kendimizle bütünleşmemize  yardımcı olacak etkili araçlardır. Kendine doğru yapacağın bu veya farklı çalışmalarla tek gerçek duygu olan sevgiye açılım sağlayabilir  ve daha yüksek ihtimallerini deneyimlemeye başlayabilirsin. Sana en uygun olanı sadece sen biliyorsun.

Evren hareketi alkışlar şimdi harekete geçmek için en uygun zaman, değişimi başlatmak senin elinde!

Gücünü fark et!

Titreşimini yükselt!

Sevgiyle,

Özlen Göz

    Yorum Yap

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    OZ Dünyası

    OZ Dünyası