menu
ozdunyasilogo

SEPETTE %10 İNDİRİM KAZANMAK İÇİN HEMEN ÜYE OLUN

FUŞYA ELBİSE KOMBİNLERİ

FUŞYA ELBİSE KOMBİNLERİ

Fuşya Elbise Kombinleri

Günlük hayatınızda ve özel davetlerinizde kullanılmak üzere giysi dolaplarınızda mutlaka bulundurulması gereken çarpıcı renklerden birisi de fuşya ve koyu fuşya rengi olabilir. Farklı ve özel stillerin sahibi olmayı seven bireylerin tercih ettiği çarpıcı ve iddialı renklerden birisidir. Fakat kombin yapmayı düşündüğünüz zaman, olağanüstü canlı bir renk olduğu için nasıl tamamlamalar yapabileceğiniz ile ilgili de soru işaretleri oluşturabilir.

Oz Dünyası tamamen özel stil sahibi bireylere hizmet vermektedir. Alternatifler sunmayı ve farklı olmayı amaçlamış bu sebeple de renk kombinleri ile ilgili kaygıları ortadan kaldırabilecek İnstagram kombinleri hazırlamış ve çeşitli elbise ve parti koleksiyonu ürünleri oluşturmuş, Alaçatı Exclusive Giyim Koleksiyonu ile zevklerinize öncülük ederek, ilham alabileceğiniz seçenekleri biraraya getirerek, sitilinize fark yaratmayı amaçlamıştır. Lise mezuniyetlerinizde, düğünlerde kısacası çeşitli davetlerde ve günlük kullanımlarınızda tarzlarınıza eşlik ederek size perspektif bakış açısı sağlamıştır.

Kendi enerjinize yakışan fuşya rengi ile kombinler oluştururken Oz’un fırsatlar dünyasına özel indirimli ürünler kategorisinden yararlanmayı düşünebilirsiniz. 

Üstelik son derece kaliteli ve rahat kumaşlar ile oluşturulmuş tasarımların ayrıcalıklarından yararlanırken size şıklığı, zarafeti ve rahatlığı keşfetme deneyimi sunacak ve ne kadar özel olduğunuzu hissettirebilecektir.

Hemen şimdi Alaçatı Exculusive Giyim Koleksiyonu ile tanışmanın tam zamanı!

Fuşya Ne Demektir,  Fuşya Rengi Nasıl Elde Edilir?

Fuşya renginin eski zamanlardan günümüze kadar gelen ve bilinen bir hikayesi bulunmaktadır. Fuşya rengi aslında bir küpe çiçeğinin yansımasından alınan renktir. Fuşya rengi; 16.yy yaşamış olan Alman botanikçi Leonhart Fuchs’ tarafından adını aldığı bilinmektedir.(Ö.1566)

Aynı zamanda canlı, parlak, morumsu bir renk olup enerji verici özelliğe sahiptir. Renk anlamına bakıldığında coşku, heyecan, sıcaklık ve parlaklık  gibi anlamlara sahiptir.

Fuşya rengi, ana renklerden  mavi ve kırmızının eşit miktarda dağılımıyla karıştırılarak elde edilebilir. 

Psikolojik olarak olumlu etkisi olan renklerden biridir. Kıyafetlerinizde tercih etmeyi düşündüğünüz fuşya rengine evlerinizde de yer vermeniz olumlu enerji dağılımına fayda sağlayabilir. Genç odalarında, evlerinizin duvarlarında, resim çerçevelerinizde, nevresimlerinizde mutlaka enerjisi yüksek renklerle küçük dokunuşlar yapılabilir. Aynı zamanda koyu fuşya renginin de mor renk gibi bereketi sembolize ettiği bilinmektedir, üstelik bazı inanışlara göre ise bereket enerjisini yaydığı için cüzdan gibi aksesuarlarda mor ve tonları olan çarpıcı renklerin kullanılması tavsiye edilir.

Fuşya Ne Renktir, Koyu Fuşya Rengi Nasıldır, Koyu Fuşya İle Uyumlu Renkler Nelerdir?


Fuşya rengi pembe ve mor arasındaki renk skalasında  bulunan  parlak bir renktir.  

Resimde adını aldığı fuşya renge ait küpe çiçeğidir. Koyu fuşya rengi ise halk arasında bilinen ismi ile mürdüm rengiyle aynı renge sahiptir. Koyu fuşya yani mürdüm ile en çok yakışan renkler siyah, bej, krem, beyaz, zıt/ karşıt renklerden olan yavru ağzı ve limon sarısı, gold, açık gri gibi renkler en çok yakışan renklerdir. Koyu fuşya renklerinin belirtilen renklerle rahatlıkla kombinlenmesi düşünülebilir.

 Koyu fuşya rengi ile ayakkabı kombinlerinizde gri/gümüş gibi detaylara yer erebileceğiniz gibi gold renk temelli küpe, kolye, aksesuar ve ayakkabılar ile oldukça zengin ve göz doldurucu bir etki yaratılabilir.

Fuşya İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

En güzel renk uyumları doğanın ve bitki örtüsünün kendisinde  bulunabilir. Kombinlerinizi oluştururken en çok muazzam ve eşsiz tasarım harikası olan doğanın kendisinden ilham almayı düşünebilirsiniz. Sarının yeşile yeşil rengin beyaza,mora ve siyah renge karıştığında ne kadar güzel yakıştığı doğanın kendisinden örnek alınabilir. Fakat sizlere bakış açısı sağlaması amacıyla genel hatlarıyla fuşya rengi ile uyumlu renkler bej, beyaz, siyah, mint yeşili, sarı, saks mavisi, lila, yeşil, antrasit,  açık gri, turuncu ve turuncunun açık tonları olan yavru ağzı gibi renklerle oldukça uyumlu bir görünüm sağlanılabilir.

Yaratıcı düşünerek farklı renkler ile kombinlerinize renk eklemeyi düşünebilirsiniz.

Fuşya Elbiseye Hangi Renk Oje Sürülmelidir?

Tırnaklarınızın temizliği sağlığınız için her ne kadar önemliyse kendinize olan öz saygınız ile de doğrudan ilintilidir. Oje sürme eylemi tamamen bir tercih meselesidir. Bakımlı olma konusuna özellik ekleyerek oje sürmeyi tercih eden kişiler, günlük hayatında ojeli ve estetik tırnaklara sahip olmaktan mutluluk duyabilirler.

Fuşya elbiseler tercih ettiğiniz zaman siyah renk ile olan uyumu oldukça tamamlayıcı olabilir. Ten rengi ojeler tercih edilebilir, açık pembeler tercih edilebilir, fuşya elbisenizin çarpıcılığının yanı sıra kırmızı gibi renklerle de kullanmayı tercih edebilirsiniz. Lila ve tonlarını değerlendirebilirsiniz.  Günlük ve özel kullanım açısından her elbise ile uyumu mümkün olan french tarzlarda ojeler sürülebilir.

Son zamanlarda el ve ayak bakımına estetik görünüm kazandıran, her an kendini özel hissetmek isteyenler için kalıcı ojeler ve jel tırnakların kullanımı oldukça yaygınlaşmış olup, çeşitli desenlerde ve bir sonraki bakımına kadar uzun vadede kullanabileceğiniz tırnaklara sahip olmayı düşünebilirsiniz. Fuşya renginden limon sarısına kadar tüm renkler için kıyafetleriniz ile kullanıma uygun tırnaklara sahip olmayı düşünebilirsiniz.  Kıyafetlerinize olan seçimlerinizde uyumlu tırnaklara sahip olmak için el/ayak estetisyenlerinden destek almak, tüm kombinleriniz ile örtüşen oje seçimlerinizde karar vermenize yardımcı olabilir.

Fuşya Elbiseye Hangi Renk Şal Gider, Fuşya Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Fuşya tek başına ben buradayım duruşu sağlayan bir renk olduğu için diğer kombinleri oluştururken sizi ikilemde hissettirebilecek özel bir renktir. Aslında kombinler konusunda aklınızı karıştıran, kıyafet seçimlerinizde duygularınızı baştan çıkaran ve bedeninizde seksi görünüm kazandıran bu rengi tercih ederken kendi stiliniz ile örtüşen, vücudunuza yakışan ve dişil enerjinizi dışarı yansıtırken de diğer tamamlayıcı parçalar ile uyumlu gözükmesini isteyeceğiniz yönde kombinler arzuluyor olabilirsiniz. Bu nedenle duruşunuzu etkileyecek olumsuzlukları nötr hale getirecek renkler ve modeller tercih etmeye dikkat edilebilir.

 • Elbise detayınıza göre şallar tercih edilebilir.
 • Sade bir kıyafet tercih ettiyseniz,  şalınız hem elbiseniz ile aynı renk olabilir hemde zıt renk tercih edebilirsiniz.
 • Abiye kıyafetlerinizde gümüş renk mutlaka değerlendirilebilir. Gümüş renge özel gri simli şallar tercih edilebilir üstelik fuşya rengi elbiseniz ile oldukça tamamlayıcı bir görünüm sağlanılabilir.
 • Siyah renk şallar tercih edilebilir. Lacivert şallar olabilir.
 • Renkli bir enerjiye sahipseniz fuşya rengini turuncular, yeşiller, morlar, lilalar, antrasit gibi renklerle tamamlayacak  renklerde şalları seçimlerinizde değerlendirmeyi  düşünebilirsiniz.
 • Elbiseniz uzun kısa fark etmeksizin tamamen model olarak düşünerek sade şık bir elbiseye sahipseniz şal detayında hareketli  seçimlerde bulunmayı düşünebilirsiniz.
 • Hareketli, uçuş uçuş bir elbise tercih ettiğiniz zaman ise daha sade şal tercihlerinde bulunabilirsiniz.

Her zaman için tüm tercihlerinizde aynı çizgilerde olmak hem göz yorucu olabilir hemde iddialı olmaktan uzaklaştırabilir. Bu sebeple kombinlerinizde ve model tercihlerinizde renklerin zıtlığı kadar model kıyafetlerin aksesuar gibi diğer tamamlayıcılar ile zıt olacak şekilde tamamlanması göze güzel gözükecek  bir stil oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Fuşya Elbise Kombinleri Nasıl Olur?

Fuşya rengi ile yapacağınız kombinlerde öncelikle elbisenizin detaylarına göre diğer seçeneklerin değerlendirilmesi düşünülebilir. Fuşya renge ait kıyafetiniz tek parça gece elbisesi olabilir, bluz olabilir, etek olabilir, midi elbiseler olabilir veya parti elbiseleri olabilir. Elbise seçiminizi nerede nasıl bir mekanda kullanmayı tercih ettiğinize göre kombinleyebilirsiniz.

 • İş veya günlük hayatınızda fuşya pembe etek giymeyi tercih ettiğinizde siyah renk ceketler ile kombinleyebilirsiniz.
 • Fuşya saten gömleklerinizi siyah renk flarlar ile kombinleyerek çekici bir görünüm sağlanılabilir.
 • Fuşya bluzlar jean pantalonlar ile kombinlenebilir. Üstelik hem şık hemde spor bir görünüm kazandırılabilir.
 • Fuşya tuniklerinizi, beyaz renk streç jean pantalonlar, kumaş pantalonlar ile tamamlamayı düşünebilirsiniz. 
 • Siyah renk ile alt üst kombinlerinizi fuşya ceketler ile kombinleyerek ceketinizin rengiyle fark yaratmayı düşünebilirsiniz.
 • Alt üst kombinlerinizde tek renk giyinme tercihindeyseniz sadece aksesuarlarınız ve ayakkabılarınız fuşya ve tonları olacak şekilde kombinler oluşturmayı düşünebilirsiniz.

Fuşya renkleri katılacağınız davet ve organizasyonlarda tercih edebileceğiniz gibi günlük hayatta, iş ve çalışma alanınızda da tercih edebileceğiniz renklerden biridir. Çarpıcı ve iddialı bir renk olduğu için tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Fuşya rengini aksesuar olarak çanta ve kolye, küpe, bileklik gibi tasarımlarla kombinlerinizi tamamlamayı düşünebilirsiniz.

Fuşya renk kombinlerinizi koyu ve karşıt renklerle kombinlediğiniz zaman fuşya rengine özel, inanılmaz karakteristik bir stil yaratılabilir.

Gece elbiselerine ve parti koleksiyonlarına özel fuşya renkler ile donatılmış stilleri görmek mümkün. Fuşya renkli elbiseler ve fuşya pembesi renkler en çok fırfırlı ve havalı görünüm sunan elbiselere yakıştığı gerçeğini belirtmek gerekebilir.  Özellikle lise ve mezuniyet partilerinde, düğünlerde, gençlerin yüksek enerjisine en çok fuşya gibi canlı renkler ve havalı uçuş uçuş tarzlarda elbiseler yakışmaktadır.

Gençlerin elbise tercihlerinde mutlaka değerlendirmesi gereken renklerden birisidir. Çiçeği burnunda, hayatı ve eğlenceyi doruklarda yaşayan gençler daima dinamik görüntülerine yakışan canlı renkler tercih etmelidir. İçinizdeki ruhu beslemek için hayatınızın her alanında renklerin büyülü enerjisini değerlendiriyor olmak, modunuzu daima güçlü ve pozitif tutmanıza yardımcı olabilir.

Değerli gençler; Özel gün ve davetlerinizde nasıl masal prensesi olmayı  düşlersiniz, hayallerinizi bizimle paylaşmaya ne dersiniz? Harekete geçebilmemiz ve aksiyon alabilmemiz için tek yapmanız gereken şey bizimle iletişime geçmek.. Dilerseniz  sizin için yaratıcı ve farklı tasarımlar oluşturabiliriz. Üzerinize biçilmiş özel tasarımların tek sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz hayalleriniz ile detaylara birlikte yön verebiliriz.

Özel gün ve davetler konusunda bedeninize yakışacak kaliteli ve zarif kumaşlarla oluşturulmuş tarzları bedeninizin ölçülerine göre hazırlayabiliriz. Siz değerli yol arkadaşlarımıza, gökkuşağının renkleri gibi her alanda kullanım kolaylığı sağlayabilecek birbirinden farklı alternatifleri ve stilleri tercihinize sunarak kategoriler oluşturduk.  Hayatınızın her alanında iyiki Oz Dünyası ve iyiki onun tasarımları var diyeceğiniz şık elbiseler  muhteşem kategorileriyle sizinle.. 

Fuşya Elbisenin Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Fuşya elbiseler ve koyu fuşya elbiseler renginden dolayı iddialı, çarpıcı ve dinamik bir renk olduğu için ayakkabı seçeneklerinde siyah, gümüş rengi, beyaz, ten rengi gibi ayakkabılar düşünülebilir.

Eğer fuşya rengi tercih ettiğiniz kıyafetiniz bir gece elbisesi ise gümüş detaylı ayakkabı ve aksesuarlar ile seçimlerinizi güçlendirmeyi düşünebilirsiniz. Ayıca ince topuklu çapraz şeritleri olan zarif ayakkabılar tercih edilebilir. Siyah renk açık topuklu ayakkabılar çok yakışacaktır.

Son zamanlarda trend olan şeffaf bantlı topuklu terlikler ve topuklu ayakkabıla1r sade bir görünüm oluşturduğundan dolayı son derece zarif ve şık bir görünüm sağlamaktadır. Şeffaf bantlı topuklu terlik ve ayakkabılar tercih ettiğiniz zaman elbisenizi daha çok ön planda tutmanıza yardımcı olabilir.

Günlük kullanımda kıyafet olarak fuşya rengi bir elbise tercih ettiyseniz siyah, lacivert gibi koyu renklerle tamamlamalar yapabileceğiniz gibi beyaz renk ayakkabılar da tercih edilebilir.

Spor ayakkabı tercihlerinizde ise açık yeşiller ve açık pembeler düşünülebilir. Daima dolabınızda yer verilen beyaz spor ayakkabılar düşünülebilir.

Fuşya elbiseniz tek renk değil ise, yeşil turuncu gibi karışık renklerde bir elbiseye sahipseniz elbisenin içerisindeki renklerden aynı renk ile diğer kombinlerinizi ve ayakkabılarınızı tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

OZ Dünyası

OZ Dünyası