menu
ozdunyasilogo

SEPETTE %10 İNDİRİM KAZANMAK İÇİN HEMEN ÜYE OLUN

ERKEKLER İÇİN ALAÇATI KOMBİNLERİ

ERKEKLER İÇİN ALAÇATI KOMBİNLERİ

Egenin kalbi İzmir’e ait olan, minik bir kasaba havasında salaş mekanlara sahip olan, her yıl yüzlerce kişiye ev sahipliği yapan, Alaçatı özelinde en güzel erkek kombinleri için nasıl kıyafet tercihleri yapılabilir, nasıl renkler kullanılabilir, kombinler neye göre belirlenebilir, yaz için en iyi erkek kombinleri neler olabilir gibi devam eden sorularınıza yanıtlar aradığınız her şey Oz Dünyası ile sizinle..

En çekici erkek kombinlerini oluştururken size ilham verecek, kadın koleksiyonlarımızın yanı sıra basic ve klasiğin bir arada olduğu, rahat Alaçatı kombinlerini beğeninize sunduk. Erkek Gömlek, Erkek Ceket, Erkek Yelek ve Erkek Pantolon seçenekleri ile yepyeni alternatifler oluşturduk.

Erkeklere Alaçatı Özel kombin Önerileri

Alaçatı kendi doğasında özgür ruhlu, sokak modasına hitap eden bakış açısına sahip stillere ev sahipliği yapan, sokaklarında dolaşırken sıcacık öyküleri ve anıları barındıran, kendinize ait anılar biriktirebileceğiniz mekanlardan biridir. Dolayısıyla bulunduğunuz mekanda kendinizi en iyi hissedeceğiniz tarzları bulundurduğu için kendi hayatınız ile Alaçatı’ nın yaşam biçimini örtüştürdüğünüz stilleri yakalamayı düşünebilirsiniz.

Alaçatı özelinde farklı olmayı arzulayanlar için;

-Salaş kıyafetler tercih etmeyi seven biriyseniz yaratıcı olmayı düşünebilirsiniz. Bohem tazrlar Alaçatı için özel kombinler oluşturabilir. Salaş yazlık gömlekler ile şortları kombinleyebilirsiniz.

-Yazlık keten beyaz pantolonlar düşünülebilir, sokak modasını hissettiren yırtık pantalonlar ile kombinler oluşturulabilir.

-Alaçatının doğal güzelliklerinden ilham alan renkler tercih edilerek kombinlerinize yön vermeyi düşünebilirsiniz. Kombinlerinize aksesuarlar ile tamamlamalar yapmayı düşünebilirsiniz. El yapımı deri bileklikler, el yapımı doğal taşlar ile oluşturulmuş bileklikler, kolyeler  ile kombinlerinizi güçlendirmeyi düşünebilirsiniz.

-Erkek deri sandaletler ve terlikler tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Salaş yumuşak kumaşlar ile tamamlanmış olan sandaletler bohem bir görünüm oluşturabilir.

-Keten ve deri şeritlerin kullanıldığı çantalar ve şapkalar tercih edilebilir.

Hangi Renklerle Kombin Yapılır?

Yaz mevsimine trend olmuş renkler dışında klasik fakat daima modası geçmeyen siyah ve beyaz renklerin zarafetinden yararlanarak kombinler oluşturmak kolay kombinler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Siyah gömlek erkek kombinleri oluştururken gri, beyaz, bej, camel, buz mavisi, zeytin yeşili gibi renklerle kombinler yapılabilir,

Beyaz gömlek erkek kombinleri, mavi ve tonları, yeşil ve tonları, gri ve tonları, siyah, lacivert, kahverengi ve toprak tonları, hardal sarısı, taba rengi gibi renklerle kombinler yapılabilir.

Kombinleri oluşturacağınız alt parçalar bulunacağınız mekana göre keten ve kumaş şortlar/ pantolonlar olabilir.

Yaz İçin En İyi Erkek Kombinleri  Nelerdir?

Yaz mevsimi, canlı bir doğanın uyanışı gibi enerjimizi yükselten ve modaya canlı renklerin hakim olmasını sağlayan mevsimlerden birisidir. Çalışma hayatınızda, okul yaşamınızda, eğlence mekanlarında, tatillerde, tatil kasabalarında tüm renklerin enerjisini üzerinizde hissetmeyi isteyebilirsiniz. Sizin motivasyonunuza yansıyan bu renkler kombinlerinize de yön verebilir.

Yaz mevsiminde kombinlerinizde yer verebileceğiniz parçalar ve renkler neler olabilir?

Yaz mevsimlerinin yorucu olmasının tek sebebi hava sıcaklıklarının artmış olmasıdır. Bu sebeple kendinizi sıcak hava koşullarında koruyabileceğiniz kumaşlar ve kıyafetler tercih edilmelidir.

Müslin kumaşlar son yıllarda gömleklerde, tişörtlerde, şortlarda, bermuda şortlarda ve ceketlerde hatta kimonolarda kullanılan en hafif en rahat kumaşlardan birisidir. Yaz mevsimlerinde en çok tercih edilmesinin sebeplerinden birisi ise terletmiyor ve çabuk kuruyan bir özelliğe sahip olmasıdır. Bohem tarzlarda salaş alt üst takım olarak kullanılabileceği gibi sadece üst grupta gömlek ve gömlek yakalı tişört olarak kullanmak ve şortlarla kombin yapabilmek alternatif sunarken konfor imkanı sağlar.  

Yaz mevsiminin gözde renklerinden biri olan beyaz renk ile oluşturulmuş tüm kombinler şık olmak için yeterli olmasa bile göz dolduran bir görünüm sağlar. Saflığı, temizliği ve sakinliği sembolize eden beyaz renk ile tüm kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Beyaz pantolon ve şortlar ile salaş gömlekleri yazlık mekanlarda, seyahatlerinizde, eğlence mekanlarında, plajlarda kısaca günlük hayatınızın neredeyse her alanında kullanmanıza ve şık bir kombin oluşturabilmenize kolaylık sağlayabilir. Beyaz pantolonlarınızı veya şortlarınızı dilediğiniz renklerle kombinleyebilirsiniz.

Aksesuar olarak saatler, bileklikler, kolyeler tercih edilebilir. Ayakkabı seçeneklerinizde ise günlük keten ayakkabılar, yazlık kadife ayakkabılar, yazlık nubuk ayakkabılar tercih edilebilir. Tarz olarak kıyafetinize göre uyumu yakalayabilen Loafer stiller düşünülebilir. Hem zarif bir görünüm yakalamaya yardımcı olabilir hem de ayakkabınız kullanım alanı konusunda alternatifler sunabilir.

Erkeklerde Hangi Renkler Uyumludur, Renklerin Uyumu Nasıl Olur?

Erkeklerde renk tercihleri zaman içerisinde geçmişten günümüze kadar yeniliğe uğramıştır. Çok uzun yıllardan beri pembe, kırmızı, neon, fuşya gibi renkler erkekler tarafından tercih edilmezdi. Sanki sadece kadına özel ve kadın İçin oluşturulmuş renklermiş gibi algılanırdı fakat moda dünyasındaki hızlı yükselişler ve geçişler ile zaman içerisinde bu algı yok edilmiş,  erkek modasında da çarpıcı renklere ve desenlere yer verilmiştir.

Erkeklerde hangi renkler sık kullanılır? Lacivert, siyah, gri, sarı, yeşil ve tonları, mavi, kahverengi ve toprak renkleri, bordo, beyaz gibi koyu renkleri ve belli başlı ana renkler en sık kullanılan renklerdir.

Aslında temel renklerin yanı sıra pembe ve tonları, kırmızı ve tonları, nar çiçeği gibi renkler erkeklere de oldukça yakışan renklerdendir. Kullanmış olduğunuz renkleri zıt renkler ile tercih etmek renklerin güzelliğini ortaya çıkarabilir, daha çarpıcı ve iddialı görünüm sağlamasına yardımcı olarak karmaşık görünümden uzaklaştırabilir.

Renkler konusunda cinsiyetçi ayrıma odaklanmak doğru olmayabilir. Odaklanılması gereken konu, renklerin hangi renklerle kullanılması gerektiği olarak düşünülebilir. Sizlere bakış açısı sağlayabilecek bazı renk uyumları aşağıdaki gibidir; 

Bilindiği gibi kadınlar detaycıdır fakat erkeklerin de bir kısmı dikkatli olduğu kadar detaycı olmaya özen göstermektedir. Peki, renklere hakim olmayan erkekler aynı gruba ait renkleri nasıl algılar? Aşağıdaki tablomuzda farklı ve birbirine yakın renklerin erkek renk algılamasına göre nasıl tek düze algılandığına bakılabilir;

Erkek Kıyafet Kombinleri Nasıl Yapılır?

Erkek kombinleri Sportif olabilir, klasik olabilir, hem klasik hem de spor tarzları birlikte kullanarak spor şık olabilir. Kombinlerinizi oluştururken nerede ve nasıl bir mekanda olacağınıza göre kombin yapılabilir. Nerede olduğunuza bağlı olarak kombin oluşturma seçeneği oldukça önemli olup, renkler konusunda da oldukça seçici davranılabilir. Klasik giyinmeniz gereken bazı durumlar; cenaze törenleri, iş toplantıları, davetler vb. olduğunda katılım sağlayacağınız mekanlarda aynı dili konuşuyor olmak önemlidir. Bir cenaze töreninde spor ve canlı renkler giyinmeyi tercih ettiğinizde kendi adınıza diğer kişiler açısından olumsuz yönde ciddiye alınmıyor veya önem vermiyormuş gibi anlaşılmalara sebep olunabilir. Tercih edilen giysiler aslında bir mesajı iletiyor olma biçimidir. Bu sebeple kombin seçenekleriniz özelinde bu gibi durumlara dikkat edilmelidir ve öncelikleri mekana göre belirlemek gerekebilir.

İkinci planda ise vücut yapınızı iyi tanıyor olabilmeniz ve size yakışan renkleri düşünmeniz gerekebilir.

Vücut yapısına uygun bedenlere sahip kıyafetler tercih ederken alt bedeniniz ile üst bedeniniz arasında farklar var ise dengelemeniz gerekebilir. Üst bedeni yapılı olan biri dar kıyafetler giymekten kaçınmalı, gömlek kullanımlarında dökümlü görünüm sağlayacak şekilde kullanım sağlamayı düşünülebilir. Tişört seçeneklerinde oversize modeller kullanılmalıdır. Slim fit gibi kesimlere sahip kıyafet kullanımlarından kaçınılmalıdır. Alt-üst bedeni standart olan vücut yapılarında ise fit bir görünüme sahip olduklarından kıyafet tercihlerinde üst beden bol alt beden dar veya alt üst bedeninde de dar kesim kıyafetler giyinmeyi tercih etmeleri vücut yapılarına uygun tarzlar olduğu için kullanım sağlayabilirler.

Güncel modayı takip ederek hangi tür desenlerin ön planda tutulduğu, Kendinize yakışan renklerin neler olabileceği geniş bir portföy ve/veya alternatif imkanı sunarak erkek kıyafet kombinleri oluşturulabilir. Kısaca özetlemek gerekirse; Erkek kıyafet kombinleri de en az kadınlar kadar özel ve seçici olmalıdır.

  • Birinci planda her zaman mekan göz önünde bulundurulmalıdır,
  • İkinci planda ise vücut yapılarına uygun kıyafet seçenekleri bilinmelidir,
  • Üçüncü olarak modaya uygun, kendi tarzlarına ve özüne uygun seçimler olmalıdır.

16 Yaş Erkek Kombinleri Neler Olabilir?

Ergenliğe henüz yeni geçiş yapmış bireyler çocukluk döneminden uzaklaşmaya başladığı, hayatlarının en hareketleri çağlarından biri olan yaş grubuna sahiptir. Elbette yeni ergenlik dönemlerinde çocuksu yanlarına ben büyüdüm imajını ekleyerek davranışlarında değişiklikler olduğunu fark edebilirsiniz. En çokta giyim tarzlarına yansıyan bu değişim ile beğenilme arzuları da açığa çıkabilir. Bu sebeple tarzlarında farklılıklar oluşturduklarını gözlemlenebilir. Çocukluk dönemlerinde sevdiği çizgi film kahramanlarının veya karakterlerini sembolize eden giysiler tercih edebilirken, kendilerinin farkına varmalarıyla biraz daha olgunlaştığını hissettirecek tarzlarda kıyafetler tercih etmeye başlayabilirler. 

  • Gömlekler, gömlek yakalı tişörtler, yetişkin tarzlarda baskılı tişörtler ile keten pantolonlar birleştirilerek kombinler yapılabilir. 
  • Hırka tercihlerini ikinci planda tutarak, gündelik kullanımda keten ceketler tercih edilebilir.

Gençler için de klasik erkek kombinleri oluşturmak mümkün olup, tarzlarındaki eğilimlerde net fikirlere sahip olmaları ve seçimlerinde ne istediklerini bilerek yaklaşmaları, kendilerine yakışan tarzları bulmaları konusunda ilham verici olabilir.

  • Ceketler ile gömlek kullanımı mümkün olduğu gibi düz, desenli ve baskılı tişörtler ile de kombinler oluşturulabilir.
  • Gömlekleri düz renklerde tişörtler ile düğmeleri açık kalacak şekilde kullanılması mümkün fakat klasik gömlekler olmamasına dikkat edilmelidir. Ekoseli gömlekler ve keten gömlekler düğmeler açık kalacak şekilde kullanıma uygun kumaşa ve desene sahip gömlekler ile stil oluşturmak tok bir görüntü elde edilmesini sağlar.
  • Kot ceketler tercih edilebilir.

Ayakkabı seçeneklerinde giysi tercihlerine uygun ayakkabılar bulundurulabilir. Oxford tarz ayakkabılar, Loafer model klasik ve gündelik tarzlarda olabilir, slip-on tarzlarda ayakkabı seçenekleri oluşturulabilir.

Aksesuar olarak; şapkalar, çantalar, saatler, güneş gözlükleri, kolyeler ve bileklikler olabilir.

Renklerin uyumu ise; size en çok yakışan renkler konusunda cilt tonunuz ve cilt alt tonunuzu biliyor olmanız hangi renklerin size daha çok yakışacağını bilmenize yardımcı olabilir. Esmer cilt tonlarının cilt alt tonları hem soğuk hem sıcak hem de nötr olabilir. Böylece bir esmer insanda turuncu gibi canlı renk yakışıyor olurken farklı bir esmer tende çiğ bir görüntü oluşturabilir. Sadece esmer cilt tipinde değil, buğday tenli ve beyaz tenli kişiler açısından da bu kurallar bilinmelidir.

Cilt alt tonunuzu anlayabilmek için damarlarınızdan yararlanabilirsiniz; El bileklerinizin iç kısmındaki damarlarınız mavi tonlarda ise soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz, yeşil tonlarda ise sıcak cilt alt tonlarına sahipsiniz, hem yeşil hem de mavi tonlarda damarlara sahipseniz nötr cilt alt tonlarına sahipsiniz demektir. Cilt alt tonunuzu bilmek hangi renklerin size daha çok yakışabileceği konusunda size ipucu sağlayabilir. Seçimlerinizde cilt tonunuz ile olan renk uyumlarını değerlendirerek, kıyafet tercihlerinde bulunulabilir.

Sportif Erkek Kombinleri Nasıl Olabilir?

Spor erkek kombinleri hayatı ve iş yaşamı spor aktiviteleri olan insanlar için önemlidir. Spor yaşamı olmasa bile erkekler bazen spor şık giyinerek rahat hissetmek isteyebilirler.

Günlük hayatta kullanımı oldukça rahat olan ve rahat hissettiren giysiler giyinmeyi tercih etmek yaptığınız iş ya da günlük hayattaki aktivitenizi de doğrudan etkileyebilir. Herhangi bir spor dalıyla ilgileniyor olmak, yürüyüş yapmak, iş yaşamınız sportif giyinmeye müsaitse spor giyinebilmek, hayatınızın tüm alanında çeşitli eylemleri yerine getirirken üzerinize giymeyi tercih ettiğiniz giysiler ile yaptığınız ve ilgilendiğiniz faaliyet her ne olursa olsun motivasyonunuzun pozitif yönde artmasını sağlayabilir.

Güne başlarken öncelikle kişisel olarak kendinizi görünüşünüz ile tatmin ederseniz, kıyafet tercihleriniz kadar öz bakımınıza dikkat etmek gün boyu yapacağınız işlerde veya faaliyetlerde motivasyonunuzu arttırdığını hissedebilirsiniz. Psikolojik olarak iyi hissetmek bir sonraki işlerinizde de size moral ve motivasyon kaynağı oluşturabilir.

Spor erkek kombinleri oluştururken sportif giyinmek sadece penye türü kumaşları tercih ederek değil, jean pantolonlar ile tişört kombinleri yaparken kolej ceketleri ve yelekler ile bu uyumları yakalamayı düşünebilirsiniz.

Bazen de klasik görünüm sağlarken klasik-spor arasında ayakkabı modelleri ile görünümü sportife yaklaştırarak keskin klasik tarzlardaki görünüşü nötr hale getirmeyi tercih edebilirsiniz.

Kısaca spor şık algısı insanların zevklerine göre farklılıklar gösterebilir. Bazen tepeden aşağı penye kumaş tercihleri ile; sportif tişörtler, spor/sportif eşofman takımları, eşofman altları, şortlar ve spor ayakkabılar ile böyle bir tarz oluşturabilirken farklı bir tercih ile de sportif veya düz tişörtler, yaka detaylı tişörtler ile jean pantolonlar, keten pantolonlar, keten şortlar ile spor ayakkabılar, oxford tarzı loafer model ayakkabılar ile spor şıklık elde edilebilir.

Çanta seçeneklerinde ise büyük boy ve midi boy çantalar olabilirken spor şık sırt çantalarını düşünebilirsiniz. Yan askılı ve çift askılı çantalar tercih ederken kullanım alanına da dikkat edilebilir.

OZ Dünyası

OZ Dünyası