menu
ozdunyasilogo

SEPETTE %10 İNDİRİM KAZANMAK İÇİN HEMEN ÜYE OLUN

GERÇEK SEN KİMSİN ?

photo from :https://imgur.com/r/Heavymind/sFEiZd6

Yaşam amacın ne ? Değerlerinin farkında mısın ?

Bilgi birikimin ne üzerine? En çok neye vakit harcıyorsun, neyi araştırıyorsun?

En çok neye para harcıyorsun?

Yaşam alanına baktığında en çok nerelerde düzenlisin?

En çok ne hakkında konuşmayı seviyorsun?

Sana en çok kim ve ne ilham verir?

Gerçekten kendini bildiğini ve amacının farkında olduğunu söyleyebilir misin? Eğer cevabın evetse o halde harikasın yolun açık olsun ama hayır ise o zaman orada bir durup düşünmek gerekir belki de.

Hayat amacını ve ne için bu dünyaya geldiğini bilmiyorsan o halde başkalarının amaçlarına hizmet ediyor olabilir misin? Bir düşün bakalım. Hayatının kumandası senin elinde mi? İstediğini özgürce yapabiliyor musun ?

Yoksa sürekli olarak başkaları ne der diye düşünüp mü yaşıyorsun hayatını? Takdir ve teşekkürle mi motive olursun her zaman? Yoksa kim ne derse desin kendi doğrularınla içsel rehberliğinle hedefine kilitlenir, önüne çıkan her engeli kıvrak bir şekilde geçer, geçemese de pes etmez kendi kendini motive eder ve hayatı bir oyun gibi görür sürekli meydan mı okursun kendine ?

Bu sorularda ne böyle diyebilir siniz? Yazıma sorular yönelterek başladım çünkü soruların gücüne inanıyorum. Kendini keşfetmenin belki de en güzel yoludur soru sormak. Bizi hakikate götüren yol da soruyla başlamaz mı? Ne zaman ki doğduğumuzdan bu yana öğrendiklerimizi hayatı yaradılışı sorgulamaya başlarız işte o zaman kendimize özümüze doğru bir yolculuğa başlarız. Müthiş bir sorgulama ihtiyacı duyarız her şeyi sorgular yeni öğrendiklerimizi teyit etmek isteriz çünkü o zamana kadar bildiklerinden öğrendiklerinden bambaşka şeyler öğrenmeye farketmeye başlarız.

 ‘’Yaşamının kalitesi yaşamla ilgili sorduğun sorularla doğru orantıdadır’’ diye söylemişti Dr .John Demartini birkaç ay önce katıldığım Çığır Açan Deneyim seminerinde.

Bu soruların her birine cevap verdiğinizi düşünelim hatta bunları bir defter bir kalem alıp yazarak cevaplarsanız ne de güzel olur. Cevaplarınızı yazdıkça şu an yaşamakta olduğunuz hayatta en yüksek değerleriniz neler görmeye başlayacaksınız. Verdiğiniz cevaplar yaşadığınız hayatla sizinle ilgili  ipuçları verecektir .

Kimliğiniz , olduğunuz kişi, yaşam tarzınız en üst değerinizin ifadesidir. Yaşam amacın en yüksek değerinle aynı şeydir. Yaşamınız, tam olarak neye değer veriyorsanız onu gösterir. Örneğin yüksek değerlerinde aile değerin varsa eğer paranı , vaktini daha çok ailen için harcıyorsundur çünkü aile değerin için bir şeyler yapıyor olmak seni kendinle hizada tutacak ve tatmin olduğun bir hayat yaşamana sebep olacaktır ancak ailen için bir şeyler yapamadığında onlara vakit ayıramadığında ya da onlar için finansal harcama yapamadığında tatmin olmadığın bir hayatı yaşıyor olacaksın.

‘’ Eğer vaktini senin için en öncelikli olan değerin için harcamıyorsan kendini aşağılıyorsun demektir. Kendi değerini düşürüyorsun. Alt değerlerle uğraşırken kendi değerini düşürüyorsun. Sen kendine değer vermediğinde dünyanın sana değer vermesini bekleme. Hayatımla ilgili seçtiğim hedef eğer değerlerimle uyumluysa muhtemelen ulaşacağım ve bunu her yaptığımda hedefim değerime hizmet ediyorsa kendime olan inancım güvenim değerim artacak’’ Dr John Demartini -Breakthrough Experience.

Şimdi sor kendine gerçekten kendi değerlerin için mi yoksa başkalarının değerleri için mi yaşıyorsun? Eğer mutluysan iç huzurun varsa süper bundan daha iyi nasıl olur? Fakat sosyal maskenle yaşıyor aslında mutsuz ve içinde yapamadıklarınla ilgili kalan bir takım pişmanlıklar varsa şunu bil ki hiçbir zaman geç değil. Her an yeni bir an her an değişimi başlatıp hayatını baştan yaratman mümkün. Bu istisnasız herkes için geçerli.

’Yolu bilmek yolda gitmek değildir.Bilmek aklımızın içindedir, olmak ise kalplerimizin içinde. Özlemini duyduğun sen olmak için bildiğin seni bırakman gereklidir. Aslında tüm bildiklerini bırakman gereklidir’’ Gölgenin Sırrı/ Debbie Ford

Değerlerinizle hizada yaşadığınız bir hayat diliyorum herbirinize.

Sevgiyle

Özlen Göz

    Yorum Yap

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    OZ Dünyası

    OZ Dünyası