menu
ozdunyasilogo

SEPETTE %10 İNDİRİM KAZANMAK İÇİN HEMEN ÜYE OLUN

MEZUNİYET TÖRENİNDE NE GİYİLİR?

MEZUNİYET TÖRENİNDE NE GİYİLİR?

Gençlerin yoğun sınav dönemlerinin sonucunda olumlu anlamda nihayete erdirmeyi başardıkları kutlamalarda, başarılarıyla parlayan herkes, en bakımlı haliyle en güzel giysileriyle göz önünde olmayı isteyebilirler. Bu özel günlerde akıllarda en çok ne giyilir konusu yer alabilmektedir. Başarısına şıklık zarafeti ekleyen herkes tepeden aşağı mükemmel ve kusursuz gözükmek isterken, eşsiz tasarımları taşımak ister. Bu sebeple, iyi gözükmek için yoğun bir şekilde kombin oluşturma arayışına girebilirler.

Öğrenciler, öğretmenler, aile bireyleri ve diğer tüm katılımcılar kendilerini en iyi ifade eden, kendine en yakışan, en kaliteli ve en farklı çizgilerle bütünleşmeyi arzulayabilirler. Fark yaratmak ve farklı olmayı istemek insanın nabzına ve ritmine göre değişkenlik gösterebilir. Kendinize en uygun en yakın hissedebileceğiniz tarzlarda bazen minimalist olmayı tercih ederken bazen fazla seksi bazen de free ve özgür olmayı tercih etmek duygularınıza karşı koyamıyor olmanızın sebebi olabilir.

Herkes duygu yoğunluğuna göre renkler ve giyim tarzı tercih etmez mi? Bir sabah uyandığınızda kendinizi bitkin hissettiğiniz olabilir ve o günkü mottonuz ne ise ona göre seçimler oluşturulabilir. Tıpkı gezegenimizin mevsim geçişleri olduğu gibi canlıların da duygu geçişleri olabilir.

Kendinizi oldukça enerjik hissederek uyandığınız bir günde ise yürürken omuzlarınızın dik duruşundan, sesinizin tonlamasına kadar ilgili olduğu gibi makyajınızdan, saçınızdan, kullanmayı tercih edeceğiniz ayakkabıya ve hatta rujunuzun rengine kadar özenli olmayı dileyip, giysi dolabınızın en favorilerini seçip hazırlanabilirsiniz.

Gerek özel hayatınızda gerekse okul veya iş hayatınızda mutlaka o güne dair davranışlarınızla, giyim seçenekleriniz ile o ana ait bir slogan yaratmış ve yansıttığınız duygunuza göre övgüler ya da eleştiriler almış olabilirsiniz.

Evet, İşte, tam da şimdi! Tüm duygularınıza uygun kombinler ve kalbinizde hissettiğiniz benliğinize göre, farklılıklar arayışında olduğunuz şu anda, sizlere zihin açıklığı yaratabilecek öznel tasarımları, ayrıcalıklı ruhunuza dokunarak beğeninize sunuyoruz.

Oz dünyasının yaşam tarzına göre, içinizde hissetmiş olduğunuz varoluşun tüm duygularını sembolize eden çizgilerde, cesaretle ve kendine güvenerek yürüyen insanların ruhuna dokunuşlar yapmak, beden dilinizin dışa vurumunda … ben buradayım! cümlesini ifade etmektir. İşte! biz sizinleyiz.. Oz dünyası sihirli dokunuşlar yaparak, beden dilinizi kullanırken en kaliteli, özgür kumaşlarla ve tasarımlarla fazla söze gerek bırakmamıştır. Bizim yaşam tarzımız, özgür ruhumuzu yansıtmaktır. Bir kalıba sıkışmadan nefes

almaktır. Bizimle aynı yolda yürüyenler için, tasarımlarımızı ve farklılıklarımızı gözlemlemeye ne dersiniz?

Kategorilerimizdeki fırsatlardan hemen şimdi yararlanabilirsiniz. Haydi, hür olduğunuzu bir kez daha hissetme zamanı!

Mezuniyet Töreninde Anneler Ne Giymeli?

İyi ve kötü günde her durumda evlatlarının arkasında olduğunu hissettirmek bir annelik vazifesi gibi düşünülebilir. Yavrularının en özel günlerinde çocuklarından daha çok heyecan hisseden ve onur duyan anneler de mezuniyet törenlerinde en özel kıyafetleri giymek isterler. Anne olmak, dünyaya çocuk getirmek ve onu yetiştirmek bir sanat eseridir. Her anne olabileceğinin en iyisi olmak ister. Çocukları dünyaya geldiği andan itibaren tüm dünyayı karşına alabilecek cesareti olan anneler, ayakları yere sağlam basan bir birey olarak yetiştirmek ister. Kendine güvenmenin yanı sıra kendini kısıtlamayan, çevresindekileri umursamadan yaşamayı tercih eden anneler hep farklı fikirlere sahip olabilir.

Bu fikirlerini dış görünüşüne yansıtmak isteyenler, çocuklarının bu başarısının gizli kahramanları olarak ortak stil oluşturup sembolize edebilirler.

Anne-kız kombinleri yapılabilir, kombinler için kendinizi şımartmak ve uyum içinde olmak bu özel başarının kazanılmasında yine destek verici olduğunuzu simgelemek, başkalarının gözünden olumlu tepkiler almanıza sebep olabilir.

Anne-oğul seçenekleri de oluşturulabilir, annelerin elbise tercihi ile uygun veya aynı kumaştan çocuklarına gömlekler, kravatlar diktirilebilir, ceket içerisine uygun mendiller yapılabilir. Dilerseniz sizler için talebiniz doğrultusunda anne-çocuk kombinleri oluşturabiliriz. Ya da kendi kategorilerimiz arasında yer verdiğimiz anne-çocuk modasında ikonunuzu bulabilirsiniz.

Bedeninize en çok yakışacak tarzlar konusunda alanında uzman tasarımcıların yaratıcı düşünceleri, mezuniyet elbisesi modelleriyle ilgili size ipucu verebilir. Üstelik bedeninize uygun ve özel olarak dikim yapılabilir. Standartların dışına çıkan tüm süper ikili aileler için her zaman günün yıldızı olabileceğiniz, giyiminize yönelik alternatifler oluşturabilmemiz mümkün.

Herkesin bakış açısı ve tarzı değişkenlik gösterirken bazen de tek düze ve sade yaşamayı tercih edenler belli ölçülerde giyim şeklini benimsemiştir. Trendleri takip edenlerin bildiği, günümüz modasında aynı çizgide küçük farklılıklarla giyinmeyi sevenler minimalist dokunuşlara yer vermektedir. Sade yaşam tarzını benimsemiş olanların giysi dolaplarında mutlaka aynı ya da benzer notalarda giysiler bulunmaktadır. Bulundukları mekana göre küçük dokunuşlarla tarzlarını renklendiren kişilerin tercihi, aksesuarlardan fularlar, küpeler, yüzükler, taşlı özel tasarımlı tokalar ve kolyeler adeta

vazgeçilmezlerdir. Bu muazzam parçalar ile tarzlarına eklemeler yapabilmektedirler.

Anneler Mezuniyet Törenlerinde Neler Giyebilir?

Kalem elbiseler, kalem etekler üzerine gömlekler, etek-ceketler ve ceket- pantolon  takımlar,  tek  parça  elbiseler,  mekana  uygun gece elbiseleri giyebilirler. Mevsim koşullarına göre yazlık keten kumaşlar ile bedenlerine uygun kombinler düşünülebilir. Bu kombinlerinde ayakkabılarının detayına dikkat edilebilir.

Düz taban ya da topuklu rugan ayakkabılar, mat klasik ayakkabılar, ipli zarif ayakkabılar düşünülebilir.

Aksesuar olarak şallar, bilezikler ve bileklikler, küpeler ve kolyeler kullanılabilir. Şıklığınız ile örtüşen özel tasarım portföy çantalar, midi el çantaları ya da iri kare çantalara eğilim sağlanabilir.

Mezuniyet Töreninde Kadınlar Ne Giyebilir?

Mezuniyet elbiselerinde seçici ve belirleyici bir çizgide olmak istenirse, üstelik      bir                                                            de konuşma yapacak olan siz olduğunuza göre kadınlar açısından kalem elbiseler düşünülebilir, ceketli takımlar tercih edilebilir. Resmiyet içerdiğinden ve daha doğrusu resmî bir mekanda bulunulacağı için mekana uygun seçimler yapılmalıdır.

Klasik giyinmek tercih edilebilir bu sebeple elbiseler üzerine ceketler ile kombinler yapılabilir. Mezuniyet töreni sonrasında balo organizasyonuna davetliyseniz, ceketi çıkardığınız zaman baloya uygun bir görünüm oluşturabilmek için mezuniyet ve balo elbiseleri düşünülebilir.

Elbiselerin altına kadın ayakkabı seçimlerinizde zarif olunabilir, rugan topuklu ayakkabılar ve sivri burunlu topuklu ayakkabılar kullanılabilir. İpli şerit ve ince topuklu ayakkabılar seçilebilir. Aksesuarlar ile tarzınızı zenginleştirmek oldukça gösterişli olabilir.

Öğrencilerin mezuniyet törenlerinde elbise seçimlerine olan yaklaşımlarında cübbe ve kep giyileceği için tören kıyafetlerine uygun olarak giyilebilir..

Kapalı giyinmeyi tercih eden kadınlar açısından kep takılacağı için başörtülerinin rengarenk olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü belli bir renkte olan kepin ve cübbenizin kendi şeridinde bölümünüze ait renk olduğundan ve püskül ile de belirtilmeye çalışıldığından bu anlamların daha çok ön planda olmasına dikkat edilmelidir. Cübbe ana renginiz lacivert ise lacivert bir başörtüsü tercih edebilirsiniz. Başörtünüz ile bütünlük sağlıyor olması daha güzel bir görünüm ortaya çıkarabilir.

Mezuniyet Töreninde Erkekler Ne Giyebilir?

Başarılarını yakışıklılığıyla ve stiliyle ön planda tutmak isteyen erkekler, hiç şüphesiz vazgeçemeyecekleri ve her zaman yakışan takım elbiseleri düşünebilirler. Takım elbiseler ile beraber smokin gibi tarzlara yönelim sağlayabilirler.     Daima                          kurtarıcı olan         bu parçaları             oldukça   şık   klasik ayakkabılar, kravatlar, papyonlar, saatler gibi aksesuarlarla tamamlamak onları daha çekici hale getirilebilir.Kadınlar kadar erkeklerde iltifat almaktan ve beğenilmekten hoşlanabilirler.

Sadece törene katılım sağlayacaklar ise keten pantolonlar, gömlekler, kravatlar, kemerler, klasik/spor arasında ayakkabılar ile kombinler oluşturmayı düşünebilirler. Aynı zamanda kendi çizgilerinden vazgeçmeden duygu durumlarına göre kareli gömlekler, özel tasarımlardan oluşan desenli ipek gömlekler, gömlek yakalı tişörtler değerlendirebilirler ve ceketler ile bütünlük sağlayabilirler.

Mezuniyet Törenlerinde Hangi Renk Kıyafetler Tercih Edilebilir?

 Klasik bir görünümde çoğunlukla tek tip renkler tercih edilir; siyah ve beyaz başrol oyuncusu gibi gözükebilir fakat, pastel tonlar da iyi bir oyuncudur.

Tören sonrası çeşitli mekanlarda balo düzenlenebilir ve farklı mekanlarda eğlenilebilir. Tören bittikten sonra elbise değişikliği yapmak istemeyenler için böyle özel günlerde kırmızı gibi göz alıcı renk tonlarına da yer verilebilir.

Kadınların Mezuniyet Törenine Uygun Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Genç hanımlar taze yüzlerinde bir çok uygulama yaparak ciltlerini yıpratmaktadırlar. Kendileri her ne kadar doğal halleriyle güzel olsalar bile mutlaka müdahale etmeyi isteyeceklerdir.

Fazla olmamasına dikkat ederek küçük uygulamalar yapılabilir. Hem daha doğal gözükeceksiniz hemde cilt sağlığınıza iyilik yapmış olabilirsiniz. Mezuniyetinizde ne kadar doğal gözükürseniz kendi yaşınız ve masumiyetiniz o kadar çok fotoğraflara yansıyabilir.

Mezuniyet Töreni Ne Demek?

Herkesin hayali olan eğitimlerin sonunda yapılan, başarıyı sembolize eden ve okul genelinde tüm okul ailesi olarak toplanılarak yapılan merasimin gerçekleştirilmesi olarak tasvir edilebilir. Okul eğitim kadrosundan, yöneticilerine, öğrencilerine, idarecilerine, misafirlerine, ailelere kadar herkesi kapsayan bir kutlama etkinliğidir.

Herkes gurur duyulan bugünü yaşamayı arzular. Herkese göre farklı anlamlar ifade eden bu özel günler genellikle mutluluğun ve hüznün aynı anda yaşandığı günlerden birisidir.

-Peki neden herkese göre mezuniyet töreni farklı anlamlar ifade edebilir? Ağırlaşan yaşam koşullarında, belki tüm eğitim aşamasını kendi ayakları üzerinde durup, hem çalışarak hemde eğitim alarak tamamlamış olabilir, en mutlu gününü hayatından eksilmişler ile tamamlamak zorunda olmak üzücü olabilir, eğitim süresince hayatında

yaşayabileceği tüm zorlukları yaşamış olabilir ve tüm zorluklar, engellere rağmen okul eğitimini tamamlamış olabilir. Böylesine sebeplerden dolayı mezuniyet töreni herkes için aynı anlamı ifade etmeyecek olsa da düşünceleri, benzer duygulara egemen olabilir.

Hayatta her şey insan ile başlar ve insan ile biter.. Tüm hayatınızı gözden geçirerek değerlendirdiğiniz zaman, her şeyin insan ile topluluk ile daha güzel olduğunu fark edeceksiniz. İlk adımlarınıza şahitlik eden yetişkinlerin, sizi alkışladığını ve tebrik ettiğinizi düşündüğünüzde sonraki adımlarınızda sizi daha da cesaretlendirdiğini hissetmiş olmalısınız. Bu sebeple hayatınızın her alanında yapılan kutlamalar, tebrik etmeler, düğün gibi organizasyonlar, doğum günleri, maalesef üzücü olsa dahi cenaze törenleri bile topluluk halinde olduğunda her şey daha anlamlı olmaktadır. Mutluluklar da hüzünde hepsi birbirinin arkadaşı gibidir. Bu sebeple mezuniyet törenleri de acı tatlı anılarla topluca kutlanan etkinliklerden birisidir.

Mezuniyet Töreni Nasıl Olur Ve Ne Kadar Sürer?

Her şey bir seremoni ile ilerler. Mezuniyet törenlerinin de bir sıralaması mevcut olduğu için bu kurallara göre aşamalar yerine getirilerek organizasyon yapılmaktadır.

Genellikle yılın ikinci yarısında yoğun geçen sınavların ardından sonuçlara göre mezuniyet töreni hazırlıklarına başlanır. Tören gününden önce bazı düzenlemeler yapılmalıdır.

Organizasyon sıralaması;

  • Mezuniyet töreninin yapılacağı alanın belirlenmesi,
  • Törenin saat kaç ile başlayıp biteceğinin planlanması,
  • Sahne ve sahne ışıklarının ayarlanması, mikrofon ve ses ayarlamalarının yapılması,
  • Davetli listesinin hazırlanması,
  • Oturma planının hazırlanması,
  • Öğrencilerin     hareket      edeceği      alanın      belirlenmesi,     yürüyüş çalışmalarının yapılması,
  • Açılış konuşmasını yapacak olanların belirlenmesi,
  • Açılış konuşmasının yazılması, hazırlanması ve prova edilmesi,
  • Dereceye giren öğrencilere verilecek olan diplomaların ve/veya hediyelerin belirlenmesi,

Şeklinde bir sıralama ile tören hazırlıkları yapılır ve katılım sağlanır.

Bir sıralamayla ele alınan törenler, ortak amacı gerçekleştirmek için, törenin başlangıç ve bitiş süresi maksimum 3 saat kadar sürebilmektedir.

Tören sonrasında okul tarafından bir yemek düzenlenebilir, davetlilere konser düzenlenebilir. Etkinlikler olabilir. Tamamen okulun planlamasıyla ilgili olan bu törenin yapılacak olan çeşitli etkinlik içeriğine göre süresi uzatılabilir.

OZ Dünyası

OZ Dünyası